НОВИНИ

10.12.2013 | Російські винищувачі заступили на бойове чергування в Білорусі
Джерело - Кореспондент



Такий захід покликаний підвищити бойові можливості чергових сил, а також посилити охорону повітряного простору двох країн.

Наказ про заступання на чергування на авіабазі в Барановичах (Брестська область) віддав командувач ВПС і військ протиповітряної оборони республіки, генерал-майор Олег Двігальов.

 

Кількома днями раніше в Білорусь прибула ланка з чотирьох російських винищувачів Су-27 і технічний персонал. Про їхнє розміщення на території республіки влади домовилися минулої весни.

 

23 квітня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу повідомив, що в Білорусі до 2015 року буде дислокуватися цілий російський авіаполк. Як очікується, авіабазу для нього розмістять в Ліді (Гродненська область), біля кордону Литви та Польщі. Пізніше стало відомо, що ще кілька російських винищувачів будуть дислоковані в Барановичах.

 

Тоді ж Шойгу підтвердив намір Росії поставити Білорусі чотири дивізіони зенітно-ракетних систем С-300. Угода про створення єдиної білорусько-російської системи ППО була підписана ще в 2009 році, проте Олександр Лукашенко затвердив його своїм указом лише в 2012-му.

 

Як повідомляють ЗМІ, офіційний Мінськ не поспішав запускати процедуру реалізації цього проекту, виступивши проти російського командування системою. Чи вдалося домовитися з цього питання, поки не відомо.

 

Білоруська опозиція насторожено поставилися до цих ініціатив. Зокрема, лідер руху Білоруська християнська демократія, колишній кандидат в президенти Віталій Римашевський заявив, що розміщення російських військ на білоруській території суперечить конституції.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект