НОВИНИ

27.11.2013 | Україна підпише асоціацію з ЄС, але не у Вільнюсі - Леонід Кравчук
Джерело - УКРІНФОРМ

Я вважаю, що асоціацію з ЄС ми обов'язково підпишемо. Тільки не 28 чи 29 листопада, але підпишемо обов'язково. Бо перенесення або непідписання зовсім не означає, що європейська інтеграція як така припинилася в дії. І тому і наша влада, і європейці, той самий Штефан Фюле, заявили, що двері відкриті і що з Україною продовжується співпраця", - сказав Леонід Кравчук.

У цьому плані він зазначив, що сьогодні в Україні доволі "невизначена ситуація". "Одна частина країни каже "так" (Євросоюзу), а інша каже "ні", і навіть якщо це 30 відсотків або 40 - це цілі регіони, це складна ситуація. І не можна з тим не рахуватися, треба роз'яснити, показати. Але - не допустити брехні. Якщо люди знову побачать, що їх обдурили, тоді буде важко всім", - зазначив політик.

Він підкреслив, що вважає призупинення асоціації абсолютно вмотивованим і запевнив, що "нам потрібно не зупинити, а перенести підписання на якийсь час - для того, щоб усе з'ясувати". "Я думаю, що і на Заході люди бачать, що не хтось не хоче (підписання угоди) - Янукович не хоче чи Азаров не хоче. Я не можу сказати, що наш уряд сьогодні такий уже інтеграційний, але ж він працював весь час на інтеграцію. Я хочу, щоб усі зрозуміли: ми йшли і йдемо в ЄС, тільки дата юридичного оформлення - що ми в якийсь пункт уже прийшли - переноситься", - підкреслив Кравчук, зазначивши при цьому, що якби влада однозначно сказала, в ЄС "не йдемо - це трагедія, тоді це революція".

Політик запевнив, що європейському курсу України немає альтернативи, до того ж це визначається конституційним законом "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", в якому "чорним по білому написано, що основний курс української зовнішньої політики - це європейська інтеграція, і цей закон ніхто не відміняв".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект