НОВИНИ

04.11.2013 | На півночі Косова вибори були зірвані. У НАТО заявили, що сили KFOR не скорочуватимуть
Джерело - Корреспондент



За офіційними даними, 10 мерів були обрані в ході першого туру місцевих виборів в Косові 3 листопада, керівники ще 24 муніципалітетів визначаться за підсумками другого туру, а результати голосування в північних районах через бойкот та інциденти залишаються під питанням. Тим часом, Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що чисельний склад сил KFOR під командуванням НАТО в Косові більше скорочуватися не буде.

Сили KFOR під командуванням НАТО діють у Косові з літа 1999 року відповідно до резолюції 1244 Ради Безпеки ООН і Кумановської військово-технічної угоди. Чисельність контингенту складає близько 5 тисяч військовослужбовців. На момент введення в країну сили KFOR нараховували 46 тисяч осіб.

"Поки у нас немає намірів скорочувати присутність KFOR", - заявив Расмуссен.

Міжнародний військовий контингент був введений у Косово після 78-денних бомбардувань Сербії країнами НАТО. Північноатлантичний альянс втрутився в косовський збройний конфлікт 1998-1999 років на стороні місцевих албанців (90% населення), які вимагали незалежності. На сили KFOR були покладені завдання щодо запобігання поновленням бойових дій і підтримки безпеки в Косові. Албанська влада Косова 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США і низки країн Євросоюзу проголосила незалежність від Сербії.

Вибори і насильство

Як повідомляє Центрвиборчком Косова, 3 листопада були обрані керівники лише третини муніципалітетів (Дечані, Глоговац, Штімле, Косово Поле, Витік, Качаник, Подуєво, Дженерал Янкович, Мамус і Србіца). В інших випадках для визначення переможця потрібен другий тур, який відбудеться 1 грудня.

За попередніми оцінками, на виборах лідирує Демократична ліга Косова (ДЛК), створена покійним косовським лідером Ібрагімом Руговою, в той час як правляча Демократична партія Косова прем'єра Хашима Тачі опинилася на другому місці. На третє місце претендують "Альянс за майбутнє Косова" Рамуша Харадіная і радикальний рух "Самовизначення" Альбіна Курті, який істотно посилив свої позиції. У столиці Косова Приштині за місце мера боротимуться нинішній градоначальник Іса Мустафа з ДЛК і представник "Самовизначення" Шпенд Ахметі.

Що стосується голосування в чотирьох громадах на півночі Косова (Звечан, Лепосавіч, Зубін-Потік і Мітровіца), населених сербами, то ЦВК пізніше дасть свою оцінку. Поки не ясно, чи будуть вибори в цих районах визнані такими, що не відбулися через масовий бойкот і напад радикальних груп на кілька виборчих дільниць, де було знищено частину документації.

Голосування в краї Косово, який проголосив незалежність від Сербії в 2008 році, проходило в неділю за підтримки ОБСЄ та відповідно до Брюссельської угоди, яка була укладена в квітні цього року з метою нормалізації відносин між Белградом і Пріштіною. Влада Сербії та представники міжнародних організацій засудили акти насильства, що відбулися на півночі Косова.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8775. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект