НОВИНИ

04.11.2013 | У СОТ сподіваються, що Україна та Японія дійдуть згоди протягом двох місяців
Джерело - Радіо "Ніиецька хвиля"



Якщо Україна і Японія не дійдуть згоди протягом двох місяців, Світова організація торгівлі (СОТ) призначить незалежних арбітрів для врегулювання конфлікту, повідомив DW керівник інформаційного департаменту СОТ Кіт Роквелл. Загалом урегулювання суперечки може тривати до року або навіть до 15 місяців. "Ми сподіваємося, що сторонам вдасться дійти згоди протягом 60 днів двосторонніх консультацій", - зазначив у розмові з DW речник СОТ. За його словами, більшість конфліктів між країнами-членами Світової організації торгівлі вдається врегулювати упродовж кількох місяців.

Таким чином Київ та Токіо мають час для залагодження суперечки до 30 грудня. Японія подала до секретаріату СОТ заявку на проведення консультацій із Україною стосовно введення Києвом спеціального мита на імпорт легкових автомобілів у середу, 30 жовтня. Про це повідомляється на сайті організації. Це перший крок у процедурі оскарження дій України на рівні СОТ.

 

В обгрунтуванні свого запиту Японія вказала на те, що дії України не відповідали процедурним вимогам СОТ та порушували угоди організації, зокрема Генеральну угоду про тарифи й торгівлю. Вказується також те, що Київ вчасно не поінформував СОТ про введення спецмита і відповідно не надав членам організації достатньо часу для обговорення цього кроку.

У ЄС також незадоволені спецмитом

Нагадаємо, що 13 квітня 2013 року Україна запровадила додаткове мито на імпорт автомобілів, яке становить 6,5 та 13 відсотків на авто з двигуном від тисячі до 2200 кубічних сантиметрів. Це рішення діятиме три роки.

ЄС неодноразово критикував Україну за запровадження додаткового мита на імпорт автомобілів. Зокрема Єврокомісія розцінювала цей крок як створення "додаткових торгівельних бар'єрів" у автомобільному секторі та вказувала на те, що він "матиме вкрай руйнівний вплив" на експорт автомобілів із ЄС до України.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект