НОВИНИ

28.10.2013 | Франція систематично передає розвіддані спецслужбам США
Джерело - УНІАН



Про це, як повідомляє РІА Новости, пише видання Suddeutsche Zeitung з посиланням на документи, надані екс-співробітником Агентства національної безпеки Едвардом Сноуденом.

На початку цього тижня відносини Франції та США затьмарив черговий виток шпигунського скандалу. Газета Monde повідомила, що співробітники Агентства національної безпеки США (АНБ) у період з 10 грудня 2012 року з 8 січня 2013 перехопили 70,3 мільйона телефонних розмов французів. Реакція французький влади не забарилася: американський посол у Парижі був викликаний в МЗС країни, а президент Франсуа Олланд провів телефонні переговори з Бараком Обамою і заявив про "абсолютне несхвалення" стеження за французами.

За даними Suddeutsche Zeitung, незважаючи на обурення, влада Франції тісно співпрацює з США в розвіддіяльності. Франція підписала угоду під кодовою назвою Lustre ("Блиск"), за яким французькі спецслужби працюють спільно з країнами системи Five Eyes ("П'ять очей"). Ця система, добре відома під назвою "Ешелон", базується на угоді про спільну радіоелектронної розвідки між п'ятьма країнами - США, Великобританією, Канадою, Австралією і Новою Зеландією.

Французькі спецслужби "систематично передавали їм інформацію", зазначає видання. У документах серед країн, що не входять в союз, але мають угоди з ним, згадуються також Ізраїль, Швеція та Італія.

Чергові публікації про стеження АНБ змусили лідерів країн ЄС знову підняти питання про довіру у відносинах з США. Глава Франції закликав встановити співпрацю між французькими та американськими розвідувальними службами.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект