НОВИНИ

22.10.2013 | Уряд Меркель складає повноваження
Джерело - УНІАН



Термін повноважень нинішнього уряду ФРН на чолі з Ангелою Меркель офіційно закінчується у вівторок - в день першого засідання бундестагу нового скликання. Однак вакууму влади в Німеччині не буде: канцлер і міністри продовжать виконувати обов'язки до формування нового кабміну, та обсяг їх повноважень практично не зміниться.

 

У вівторок своє перше, установче засідання проводить бундестаг 18-го скликання, обраний за підсумками виборів 22 вересня. На порядку денному: вибори президента парламенту, його заступників, а також затвердження нового регламенту. Одночасно з першим засіданням бундестагу закінчуються повноваження колишнього уряду. Тобто вже у вівторок Меркель та її міністри отримають від президента Німеччини Йоахима Гаука повідомлення про звільнення, пише РІА Новости.

На тему: Історичні опоненти блоку Меркель виявили готовність до переговорів

Однак нового уряду, який має бути сформований за підсумками вересневих виборів, досі немає. І коли він з'явиться, незрозуміло. У німецькій конституції такий варіант розвитку подій передбачений. І щоб не допустити безвладдя, глава держави відповідно до статті 69 Основного закону ФРН доручить Меркель і її команді продовжити виконання своїх обов'язків до обрання наступників.

Таким чином, на своїх постах залишаться і канцлер, і міністри, і статс -секретарі відомств (у Німеччині ця посада аналогічна посаді заступника міністра в інших країнах).

Німецький політолог Юрген Фальтер, обсяг їх повноважень практично не зміниться. "У рамках бюджетних зобов'язань федеральний уряд - на відміну, наприклад, від США - залишається повністю дієздатним. Тобто у нас не зупиниться фінансування держустанов або не трапиться щось подібне. Все, що задано в бюджеті, буде профінансовано", - сказав експерт.

Уряд - навіть з приставкою "в.о." - зберігає право випускати розпорядження, затверджувати і вносити до бундестагу законопроекти і навіть приймати новий бюджет. Хоча у своїй законотворчій діяльності воно повинно оглядатися на парламент, в якому у нього вже немає більшості.

За словами Фальтера, передбачені законом обмеження стосуються переважно організаційно-кадрових питань. Наприклад, Меркель не має права звільнити когось зі своїх підлеглих, так само як і піти за власним бажанням члени кабміну теж не можуть. Парламент не може висловити уряду вотум недовіри - бо довірою новий бундестаг його ніколи і не наділяв. У німецьких юристів для такого стану справ є спеціальний термін: принцип "скам'яніння" уряду.

"Але в цілому дієздатність уряду, в тому числі й у зовнішньополітичних питаннях, зберігається. Основний закон складений таким чином, що ніякого вакууму влади немає", - підкреслив політолог.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9067. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект