НОВИНИ

22.10.2013 | Єврокомісія готує регулювання розробки сланцевого газу?
За матеріалами - Української енергетики



Компанії, що займаються розробкою сланцевого газу та працюють в Європі, скоро матимуть зважати на об’ємний законодавчий пакет, який готує Європейська Комісія до опублікування в грудні або січні, дізналося видання EurActiv.


Це майже точно матиме форму директиви з нетрадиційних видів палива, подібну до інших законів ЄС, що стосуються оцінок впливів стічних вод та екологічних наслідків.


«Ми пропонуватимемо правову основу для сланцевого газу в Європі, щоб мінімізувати його ризики», повідомило високопоставлене джерело в ЄС за умови анонімності.


«Нашим наміром є забезпечити ясність щодо того, якими є правила для бізнесу та інвесторів, а також забезпечити запевнення для громадськості щодо екологічних впливів сланцевого газу і будь-якого впливу, який він має на громадське здоров’я», продовжив він. «І зважаючи на те, що екологічний вплив сланцевого газу може бути більший, ніж від традиційних нафти чи газу, ми маємо намір пересвідчитися, що екологічне законодавство достатньо міцне, щоб управляти цими ризиками».


Директиви ЄС мають обов’язкові наслідки, дозволяючи при цьому країнам-членам ЄС свободу дій в досягненні їх. Вони вважаються вчасними для сланцевого газу, тому що вибір енергетичного балансу належить до національної компетенції за принципом «субсидіарності», і країни-члени не можна зупинити у використанні його.


Проте якщо вони захочуть так зробити, нова пропозиція міститиме зобов’язання щодо кількох жорстких екологічних гарантій.


«Це має бути правова основа, застосовна в усьому ЄС, а не лише неясний набір керівних принципів», сказав посадовець. «Коли це станеться, ви залежатимете від милості різних національних систем і того, як вони застосовані та чи можна їх оспорювати в суді».


Запланована директива має на меті пересвідчитися, що громадськості запропонують «такий самий рівень захисту» від ризиків сланцевого «гідророзриву», як і від інших форм видобутку енергоносіїв, додав він.


Законодавство встановить правила роботи з ризиками:
- Випуску та спалювання парникових газів;
- Сейсмічних порушень;
- Забруднення підземних вод та управління водопостачанням і запасами;
- Впливів на якість повітря та рівень шуму;
- Пов’язаних інфраструктурних проблем, спричинених важкою промисловою діяльністю.


«Метан є також питання та знаходиться в розділі викидів», додало джерело. «Матиме бути якийсь вид моніторингу викидів, чи метану чи інших форм забруднення повітря. Все потрібно охопити».
Такі спільні правила дадуть промисловості визначеність, передбачуваність та однаковий майданчик на усьому континенті, вважають в ЄС. Проте це також неухильно стикатиметься з енергоінтенсивними промисловостями та кількома країнами-членами.


Спільний дослідницький центр ЄС заявив, що сланцевий газ становить «високі ризики» для екології та людського здоров’я, а Міжнародне Енергетичне Агентство вважає, що навіть «найзеленіша» імплементація підвищить світові температури на 3,5 градуси.


Проте в промисловості відповідають, що техніки «зеленого змагання», включаючи сталювання чи збирання викидів метану може значно зменшити їх вплив на клімат.


«Якщо ви застосовуєте обладнання зі скорочення викидів, лише частина викидів метану йтиме в атмосферу», заявив американський вчений Девід Аллен.


Новини про те, що скоро директива ЄС зможе регулювати цей процес принесе полегшення екологічним організаціям, які готувалися до більш розмитого набору керівних принципів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект