НОВИНИ

21.10.2013 | Український студент визнав себе винним у вбивстві і нападах на мечеті в Британії
Джерело - Korespondent



Сьогодні, 21 жовтня, громадянин України Павло Лапшин під час засідання суду в Лондоні взяв на себе провину в гучних злочинах на расовому грунті.


Як пише Комсомольская правда в Украине з посиланням на Telegraph, Лапшин заявив, що саме расова ненависть штовхнула його на те, щоб убити 82-річного мусульманина Мухаммеда Саліма, коли той у квітня 2013 року повертався додому після молитви.

За словами поліцейських, Павло зізнався, що три рази вдарив ножем мусульманина в спину.

Лапшин також зізнався, що підірвав три саморобні бомби біля мечетей в Бірмінгемі, Вулверхемптоні та Тіптоні.

Як відомо, британська поліція звинувачує Лапшина в причетності до вибухів біля мечетей у містах Волсолл, Тіптон і Вулверхемптон, а також вбивстві 82-річного пенсіонера Мохаммеда Саліма.

Сторона звинувачення дійшла висновку, що Лапшин почав підготовку до терактів відразу в день приїзду до країни, 24 квітня. Він купив батареї, контейнер та годинник для виготовлення вибухового пристрою і планував здійснити теракти в період з 24 квітня по 18 липня.

Лапшин нібито відвідував Вест-Мідленд, щоб знайти мішень, придбав хімічні речовини через інтернет і пристосував мобільний телефон для використання разом з вибухівкою.

Салім був убитий 29 квітня поточного року по дорозі додому в Бірмінгемі після вечірньої молитви в мечеті. Йому завдали чотири ножові поранення, після чого він помер в декількох метрах від свого будинку.

Павло Лапшин - аспірант Національної металургійної академії України у Дніпропетровську - приїхав у квітні поточного року до Великобританії як стажер з IT компанії Delcam завдяки виграному конкурсу інженерних проектів. 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект