НОВИНИ

21.10.2013 | Низький рейтинг Moody`s спровокував розпродаж українських цінних паперів
Джерело - УНІАН



Ключовим фактором для інвесторів, які купують цінні папери українських емітентів, стало пониження у другій половині вересня рейтинговим агентством (РА) Moody`s Investors Service рейтингу єврооблігацій України до рівня Саа1.

Боргові зобов'язання з рейтингом Caa вважаються зобов'язаннями дуже низької якості і схильні дуже високого кредитного ризику. Одночасно ця кредитна оцінка була поміщена на перегляд для можливого додаткового зниження, повідомляє Комерсант-Україна.

Це рішення було обгрунтоване погіршенням зовнішньої ліквідності країни, що важливо в умовах збільшення тиску на валютні резерви, відсутність угоди з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і ускладнення відносин з Росією напередодні підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Незважаючи на те що аналітики агентства Moody`s випередили події і "включили" очікування того, що може так і не відбутися, інвестори досить різко відреагували на зниження оцінки.

"Рейтинги двох інших агентств - Fitch і Standard & Poor`s (S&P), які тепер на дві сходинки вище, не змінилися, а коментарі їх аналітиків вказують на те, що вони не мають наміру слідувати за Moody`s, принаймні до тих пір, поки ситуація в Україні не погіршиться. Проте негативна реакція інвесторів підвищила ризики країни, збільшивши тим самим вартість запозичення для українських позичальників", - розповідає головний аналітик блоку "Фінансові ринки" Креді Агріколь Банку Олександр Печеріцин.

"Інвестори не стали розбиратися, які нові фактори ризику з'явилися в Україні і чому інші агентства не відреагували на ці ж фактори відповідним чином" , - зазначив Олександр Печеріцин. За його словами, повернути ризики країни до колишнього рівня може вплив позитивного події. "Такою подією може бути відновлення кредитування за програмою МВФ" , - уточнив експерт. Однак і без цієї угоди ринок заспокоївся: до 17 жовтня індикатор CDS знизився до 926 пунктів, слідуючи за зниженням прибутковості суверенних євробондів до 10-11%. Спреди корпоративних паперів зменшилися до 15-16%.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2302. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект