НОВИНИ

18.10.2013 | Захід задоволений нинішньою позицією Ірану в ядерному питанні
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сполучені Штати і Європейський Союз високо оцінили позицію Ірану після закінчення міжнародних переговорів з питання ядерної програми Ірану. Нещодавні перемовини у Женеві були першими, у яких взяв участь новий президент Ірану Хасан Роухані. Він вступив на посаду в серпні, а до того очолював делегацію Ірану на переговорах з ядерних питань. Роухані пообіцяв вирішити ядерне протистояння з міжнародним співтовариством, яке триває уже десятиліттям, у термін від шести місяців до року.

Офіційний представник Білого дому Джей Карні сказав, що американські чиновники вважають презентацію Ірану на переговорах у Женеві «дуже корисною», додавши, що іранські пропозиції показали новий рівень «серйозності і змісту».

Тим не менше, Карні попередив, що не було ніякого «прориву» і Вашингтон все ще закликає Тегеран довести, що ядерна програма Ісламської Республіки має винятково мирні цілі і не спрямована на виробництво ядерної зброї.

Прес-секретар Державного департаменту Джен Псакі пов’язує потепління тону в переговорах з появою на посаді нового керівника Ірану.

«З новим урядом є нова ситуація. І рівень відрізняється від того, що ми мали в минулому», – заявила представниця державного департаменту.

Шеф закордонної політики Європейського Союзу Катрін Ештон назвала переговори «змістовними» і «дуже важливими». Аштон, яка веде переговори з Іраном від імені світових держав, заявила, що вона розглядає пропозицію Ірану як «важливий внесок», тим не менше, вона сказала, що сторони домовилися не розголошувати подробиці її обговорення.

Іран заперечує звинувачення , що він прагне виробляти ядерну зброю

 Ештон і міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф представили спільну заяву за підсумками переговорів цього тижня в Женеві.

Зариф висловив надію, що переговори призведуть до «початку нового етапу» у відносинах з Іраном, і допоможуть вирішити «непотрібну кризу».

Іран заперечує звинувачення, що він прагне виробляти ядерну зброю. Але аналітики говорять, що тепер Тегеран, як здається, готовий піти на поступки щодо своєї ядерної програми в обмін на пом’якшення економічних санкцій, які тривають роками і дедалі більше впливають на повсякденне життя простих іранців.

Наступна зустріч на високому рівні між Іраном і так званою групою P5 +1, п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН, США, Росія, Франція, Велика Британія і Китай, а також Німеччина, намічені на 7-8 листопада в Женеві.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект