НОВИНИ

10.10.2013 | За місяць Європа зробить крок до спільного ринку електроенергетики
Джерело - Українська енергетика



Наступного місяця ринки електроенергії 15 країн почнуть об’єднання через механізм узгодження цін (market coupling) в регіоні Північно-Західної Європи (NWE), що охоплює три чверті загального попиту.


Раніше, ізольованість ринків та дефіцит передавальних потужностей між сусідніми країнами ускладнював вирішення ситуацій надлишкової або недостатньої пропозиції на ринку. При правильному підході, подолання цих ризиків дозволить знизити ціни на електроенергію для промисловості.


Починаючи з 26 листопада, ринки 15 країн Європи зможуть більш ефективно використовувати транскордонні мережеві з'єднання (інтерконнектори), коли почне діяти механізм узгодження цін.


Це дозволить трейдерам легше купувати і продавати доступні потужності електроенергії за кордоном на основі до цінових сигналів попиту і пропозиції.


 "Гармонізація правил торгівлі є однією з ключових задач для створення ефективного пан’європейського ринку електроенергії", заявив Жан-Франсуа Коніль-Лакост, голова однієї з чотирьох енергетичних бірж проекту, паризької EPEX Spot.


Норвезький оператор мереж Statnett опублікував цифри, які показують, що регіональний ринок Північно-Західної Європи охопить споживання 2300 ТВт-год на рік, тоді як загальноєвропейський показник становить близько 3200 ТВт-год.


Ініціатива була започаткована операторами мереж Франції, Німеччини, Австрії та країнами Бенілюксу, і згодом була поширена на Великобританію, Данію, Швецію, Норвегію, Фінляндію, країни Балтики (Литву, Латвію та Естонію), а також на Польщу.

 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9837. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект