НОВИНИ

09.10.2013 | Побиття дипломата і назрівання торгової війни: Нідерланди планують вибачитися перед РФ
Джерело - Korespondent

У понеділок, 7 жовтня, офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич розповів, що минулих вихідних на співробітника посольства РФ у Голландії Дмитра Бородіна було скоєно напад людей у камуфляжній формі. За його словами, у квартиру Бородіна в Гаазі увірвалися озброєні особи і під приводом його нібито поганого поводження з дітьми жорстоко побили, закували в наручники та відвели в дільницю, де протримали майже до ранку, після чого відпустили без будь-яких вибачень та пояснень.

Офіційний представник МЗС РФ зазначив, що подія є "грубим порушенням норм і правил міжнародного спілкування", а також положень Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

Прес-секретар дипломатичного відомства Нідерландів Тіс ван Сон щодо цього факту заявив, що "якщо розслідування покаже, що була порушена Віденська конвенція, Нідерланди вибачаться перед Російською Федерацією".

Володимир Путін також відреагував на цей інцидент. "Це грубе порушення Віденської конвенції. Ми чекаємо роз'яснень та вибачень, а також покарання винних. Залежно від того, як буде поводити себе голландська сторона, ми будемо реагувати", - заявив президент РФ.

Зазначимо, після інциденту з дипломатом, Россільгоспнагляд заявив, що підсумки аудиту постачальників молочної продукції з Нідерландів до РФ виявилися незадовільними. Також повідомляється, що є проблеми з голландськими тюльпанами та іншими продуктами, що постачаються з Голландії. ЗМІ зазначають, що Росія застосовує прийоми торговельної війни, які вже використовуються щодо інших країн.

4 жовтня стало відомо, що влада Нідерландів ініціювала міжнародний розгляд проти РФ через інцидент із судном Greenpeace у Печорському морі. Росія у відповідь заявила, що неодноразово за останні півтора року зверталася до Нідерландів із проханням припинити протиправні дії судна Arctic Sunrise, тому у Москви більше питань до голландської сторони.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект