НОВИНИ

01.10.2013 | Правлячі в Португалії соціал-демократи зазнали поразки на місцевих виборах
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За попередніми підрахунками голосів, опозиційні соціалісти випереджають соціал-демократів під керівництвом голови уряду Педру Пасуша Коелью, повідомляє в понеділок, 30 вересня, агенція afp.

Опозиційні соціалісти зміцнили своїпозиції в столиці країни Лісабоні. Міський голова, соціаліст Антоніо Коста, здобув понад 50 відсотків голосів, що на десять відсотків більше, ніж на попередніх виборах 2009 року. Португальська Соціал-демократична партія, яка відстоює правоцентристські ідеї, зазнала значної поразки в багатьох регіонах країни, а також у найбільших містах - Порту, Сінтрі й Віла-Нова-ді-Гайї.

Уряд обіцяє не змінювати курсу реформ

Глава уряду Педру Пасуш Коелью визнав поразку своєї партії. Він заявив, що йдеться про "одну з найгірших поразок" за всю історію ліберальної Соціал-демократичної партії, передає агенція dpa. Однак, за словами прем'єр-міністра, він не хоче відмовлятися від курсу економічних реформ.

Місцеві вибори, на участь у яких запросили близько 9,5 мільйонів португальців, стали своєрідним тестом на сприйняття народом політики право-центристської коаліції. Жителі Португалії, яка загрузла в боргах, критикують свій уряд, до складу якого входять представники соціал-демократів, правих та низка безпартійних міністрів, через жорсткі заходи економії.

Слід чекати на новий пакет допомоги?

Так звана "трійця" - Європейський Союз, Європейський центральний банк та Міжнародний валютний фонд - пообіцяли Лісабону в травні 2011 року виділити кредити на загальну суму в 78 мільярдів євро. Навзамін уряд Португалії зобов'язався виконати жорстку програму економії та реформ. При цьому Педру Пасуш Коелью неодноразово підкреслював, що результат місцевих виборів не матиме "жодних наслідків" для політики його уряду.

Окрім цього, на настрої португальських виборців, імовірно, вплинув матеріал, що з'явився в день виборів, 29 вересня, у португальській газеті Público. У публікації йдеться про те, що Португалія, попри всі заощадження уряду, залежатиме від зовнішніх грошових вливань. Посилаючись на анонімні джерела у Брюсселі, видання стверджує, що другого пакету допомоги країни не уникнути.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект