НОВИНИ

01.10.2013 | Австрійці мало не покарали владу
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Австрійські виборці, розчаровані корупційними скандалами та політичною стагнацією у владній верхівці, змусили понервувати обидві великі партії в Австрії. Соціал-демократична і консервативна партії втратили по 2,2 відсотка кожна. Це найгірший для обох партій результат після кінця Другої світової війни. Тим не менше, в сумі соціал-демократи та консерватори таки набрали 51 відсоток голосів, необхідний для формування урядової більшості. Зі 183 мандатів австрійського парламенту соціал-демократи здобули 53 місця, а консерватори - 46.

Чинний канцлер, соціал-демократ Вернер Файманн, чия політична сила набрала найбільшу кількість голосів, ще у вечір виборів наголосив, що в наступні п'ять років волів би працювати у складі "великої коаліції". Однак консерватори поки що крутять носом. Лідер Австрійської народної партії, міністр закордонних справ Австрії Міхаель Шпинделеггер не виключив також можливості коаліції з правими популістами або лібералами. "Як буде далі, ми побачимо, лише коли відбудуться переговори. Усе можливо", - наголосив він. Щоправда, інші консерватори виступають радше за повторну "велику коаліцію".

Майже кожен четвертий за правих популістів

Справжніми ж переможцями виборів стали праві популісти. За них проголосував майже кожен четвертий австрійський виборець. Цього разу Австрійська партія свободи виступила з дещо делікатнішими формулюваннями ксенофобських паролів і завоювала значну кількість виборців скептичними щодо Європи гаслами. Праві популісти здобули приріст у чотири відсотки, набравши 21,4 відсотка голосів. Їхній лідер Гайнц-Кристіан Штрахе уже запропонував свою партію в партнери по коаліції консерваторам і закликав їх у такий спосіб "самозвільнитися" від сильніших соціал-демократів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект