НОВИНИ

25.09.2013 | Лавров і Керрі обговорили сирійську проблему на теренах сесії Генасамблеї ООН
Джерело - Korespondent



Глава МЗС Росії Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі провели зустріч у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку на полях сесії Генасамблеї.

Як уточнюється, Лавров і Керрі говорили майже дві години, однак за підсумками від розгорнутої заяви для преси поки утрималися. За словами Керрі, зустріч була конструктивною.

"У нас була дуже конструктивна зустріч", - прокоментував держсекретар.

Відразу після закінчення зустрічі з Керрі Лавров почав переговори з спецпосланцем ООН із Сирії Лахдаром Брахімі.

Передбачається, що головною темою на переговорах Лаврова і Керрі стало обговорення реалізації російсько-американського плану щодо знищення сирійської хімзброї, зокрема підготовка відповідної резолюції Радбезу ООН на основі рішення Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Основні розбіжності стосуються можливості ухвалення резолюції РБ щодо глави VII Статуту ООН, що допускає застосування сили. Росія виступає проти включення посилання на цю статтю в проект резолюції, США і низка країн Заходу вважають, що така згадка необхідна.

У вівторок президент США Барак Обама з трибуни ООН заявив про необхідність жорсткої резолюції стосовно Сирії, хоча не згадав прямо главу VII. У свою чергу, французький президент Франсуа Олланд на Генасамблеї наголосив, що резолюція повинна прийматися саме з урахуванням глави, що допускає використання сили проти Дамаска.

Нагадаємо, вчора на Генеральній асамблеї ООН Обама зауважив, що у США немає сумнівів у застосуванні сирійською владою хімічної зброї 21 серпня.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект