НОВИНИ

25.09.2013 | Глава МВФ назвала «потрійну проблему» світової економіки
За матерыалами - УКРЫНФОРМ



Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард вважає, що для підтримки стабільного розвитку у світі потрібно вирішити «потрійну проблему» - економічної нестабільності, екологічної шкоди і недостатньої рівності.

Про це йдеться у виступі Лагард у Нью-Йорку на форумі високого рівня із стабільного розвитку, поширеному прес-службою МВФ.

«Перед нашою планетою стоїть потрійна проблема: економічна нестабільність, екологічна шкода і недостатня рівність. Ми не можемо розглядати ці явища ізольовано одне від одного. Вони підживлюють і посилюють одне одного. Тому ми маємо долати їх разом. Є три пріоритетні завдання: забезпечити правильні основи економіки, встановити обгрунтовані ціни в інтересах «зеленої економіки», забезпечити рівність», - вважає глава МВФ.

Говорячи про правильні основи економіки, Лагард нагадала, що рівно п'ять років тому крах фірми Lehman Brothers призвів до спаду, подібного якому не спостерігалося протягом півстоліття. «Повільно, але вірно ми рухаємося шляхом до відновлення, але ми ще не пройшли цей шлях», - відзначила глава МВФ. За її словами, завершення роботи означає вжити різних заходів політики, а також усунути бар'єри для подальшого росту і створити робочі місця, особливо для молоді.

Вона зупинилася також на тому, що неправильний тип економічного зростання може зашкодити довкіллю, а екологічна шкода може, у свою чергу, зашкодити економіці. «Тому ми маємо забезпечити, щоб шкода, що завдається нами, відображалася у цінах, які ми платимо, - упевнена Лагард. На її думку, необхідно пролити світло на «заплутану мережу енергетичних субсидій». «Вони за своїми масштабами - величезна сума в 2,5 відсотка світового ВВП, яка могла б бути витрачена більше продуманим чином», - звернула увагу глава МВФ.

Коментуючи проблему збалансованого розподілу доходів, Лагард закликала активізувати дії з ліквідації крайньої бідності у світі, а також із досягнення більшої гендерної рівності. «Відмовляючись від вкладу жінок, ми у результаті маємо нижчі доходи на душу населення, в деяких регіонах на цілих 27%, і нижчу якість життя. Прийшов час змінити ситуацію», - підкреслила директор-розпорядник МВФ.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект