НОВИНИ

25.09.2013 | Обама розповів, якою буде політика США на Близькому Сході
За матеріалами - УКРІНФОРМ



Президент США Барак Обама представив основні принципи своєї політики у регіоні Близького Сходу і Північної Африки.

Для цього глава Білого дому у вівторок скористався трибуною Генасамблеї ООН, передає Укрінформ.

"Дозвольте мені скористатися цією можливістю, щоб викласти те, якою була політика США щодо Близького Сходу і Північної Африки, і якою буде моя політика протягом решти мого президентства. США готові використовувати всі елементи своєї могутності, включаючи військову силу, щоб забезпечити свої основні інтереси в регіоні. Ми будемо протистояти зовнішній агресії проти наших союзників і партнерів, як ми робили у війні в Перській затоці", - сказав Обама у виступі перед делегатами Генасамблеї ООН.

За його словами, США не допускатимуть виникнення проблем з енергопоставками з регіону, що могли б дестабілізувати всю світову економіку, а також продовжуватимуть знищувати терористичні мережі, які становлять загрозу США. "Скрізь, де можливо, ми будемо розбудовувати потужності наших партнерів, поважати суверенітет країни і працювати над усуненням корінних причин терору. Але коли це необхідно для захисту Сполучених Штатів від терористичних нападів, ми будемо здійснювати прямі дії", - додав глава Білого дому.

Обама також підкреслив, що США не потерплять розробки чи використання зброї масового знищення у регіоні. "Так само, як ми розглядаємо загрозою для нашої власної національної безпеки застосування хімічної зброї у Сирії, ми виступаємо проти розвитку ядерної зброї, що може спровокувати гонку ядерних озброєнь в регіоні і підірвати глобальний режим нерозповсюдження", - зазначив він.

США продовжать просувати демократію, права людини та відкриту економіку на Близькому Сході та в Північній Африці, оскільки американським інтересам відповідає мир та процвітання в країнах регіону, пообіцяв Обама. При цьому він зауважив, що цих цілей рідко можна досягти через односторонні дії США, зокрема, в результаті військових дій. У цьому контексті президент США згадав приклад Іраку, який, на його думку, свідчить, що "демократія не може бути просто нав'язана силою". "Швидше, ці цілі найкраще досягаються, коли ми співпрацюємо з міжнародною спільнотою, з країнами і народами регіону", - сказав американський лідер.

 

 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8998. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект