НОВИНИ

21.07.2004 | Індепендент: Зубожілі шахтарі вимикають детектори метану
Джерело - За матералами "Індепендент"

Часопис зазначає, що уряд України оголосив триденну жалобу, а рятувальні служби шукають ще п'ятьох шахтарів, які можливо залишаються під землею, де панує пожежа. Індепендент зазначає таке:


"Понад 50 рятувальників боролися з пожежею, яка вирувала у шахті через високу концентрацію горючих газів. Працювати доводилося при температурі понад 50 градусів та високій концентрації отруйних газів. Урядовці вважають, що для гасіння пожежі можливо знадобиться два дні. На момент вибуху у шахті перебували 48 гірників, коли суміш метану та вугільного пилу спричинилася до трагедії. Аварія стала найгіршою в історії України за останні два роки".


Індепендент зазначає, що Шахта Краснолиманська була відомою як небезпечна і у 2001 році там загинуло 9 гірників. Ще 4 гірники позбулися життя у наступні роки, хоча шахта залишається однією з найбільш продуктивних у регіоні. Індепендент нагадує, що від часу незалежності у подібних аваріях загинули 3700 українських шахтарів, і наводить далі сумну статистику:


 
Українські шахтарі працюють на застарілому обладнанні


"Україна належить до найбільш небезпечних країн для гірничого виробництва і 75 відсотків усіх шахт офіційно вважаються небезпечними. Комбінація застарілого обладнання, високої концентрації метану та послаблених правил безпеки спричинилися до ситуації, коли на кожні два мільйони тон вугілля припадає сім смертей гірників. Проте зубожілі робітники настільки залежать від небезпечної роботи, що часто відмикають свої детектори метану, аби не припиняти працювати для перевірки шахт".


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2188. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект