НОВИНИ

22.09.2013 | Німці голосують активніше, ніж на виборах 2009 року
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Станом на 14:00 за місцевим часом (15:00 за київським) на парламентських виборах у Німеччині проголосували 41,4% виборців, що на 5,3% більше, ніж на попередніх виборах 2009 року.

Про це заявив голова федеральної виборчої комісії Родеріх Егелер на прес-конференції у Берліні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в ФРН.

«Станом на 14:00 явка виборців склала 41,4% - на 5,3% більше, ніж на виборах 2009 року», - сказав він. Загалом на попередніх парламентських виборах проголосували 70,8% виборців.

Як зауважив Егелер, оприлюднені результати явки не враховують частку тих, хто виявив бажання заздалегідь проголосувати поштою. На виборах 2009 року цим правом скористалися 21,4% виборців, цьогорічні дані стануть відомі лише наступного тижня. Відомо, що лише у Берліні поштою проголосували близько півмільйона громадян.

Як повідомлялося, з 8:00 до 18:00 за місцевим часом (9:00 - 19:00 за київським) у 299 виборчих округах відкриті близько 80 тис. дільниць. Взяти участь у виборах бундестагу 18-го скликання можуть 61,8 млн німців, 5,8 млн з яких (9%) походять з родин мігрантів.

Одним з перших політичних лідерів країни вранці у Берліні проголосував федеральний президент Йоахім Гаук. Пообіді у столиці правом голосу скористалася і канцлер Ангела Меркель. Її головний конкурент у боротьбі за посаду глави уряду, соціал-демократ Пеер Штайнбрюк відвідав виборчу дільницю у Бонні.

Як повідомляло агентство, перші результати екзит-полів будуть оприлюднені одразу після завершення голосування. Попередні офіційні дані мають оголосити у неділю пізно ввечері.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект