НОВИНИ

03.09.2013 | Міжнародна громадськість розкололась у питанні військового втручання у Сирію
За матеріалами - Голосу Америки



Президент США Барак Обама продовжує консультації щодо військового втручання у Сирію. Протягом вихідних у Білому Домі відбулася низка нарад за участю конгресменів, сенаторів та вищих чинів Пентагону - де уряд США представив докази застосування у Сирії хімічної зброї – зарину - та причетності до цього уряду Башара аль Асада.
На думку експертів, в Обами поки немає достатньо голосів в Конгресі, щоб санкціонувати військовий удар по Сирії.
 
В Білому Домі закінчилась зустріч президента Обами з Джоном Маккейном та Ліндсі Гремом. Ці два сенатори мають значну політичну вагу у Конгресі і можуть дати Обамі необхідну підтримку та позитивне голосування щодо Сирії. На прес-конференції після приватної зустрічі Джон Маккейн, сказав, що поки США планують здійснення кроків, направлених на посилення військової потужності Вільної Сирійської Армії та послаблення армії уряду Асада. Разом з тим, заявив, Маккейн, військове втручання може бути ускладненим тим фактом, що Асад активно переставляє свої сили. Прямо на питання репортерів щодо можливості нападу США на Сирію, жоден з сенаторів не відповів. Як і раніше, Маккейн заявив про необхідність опрацювання американською адміністрацією чіткого плану дій щодо удару по Сирії.   
 
Тим часом світ не однозначний у тому, чи повинні США завдавати військовий удар проти Сирії.
 
Генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмусен, підтримав військовий удар - інакше, за його словами, диктатори по всьому світу знатимуть, що вони можуть безкарно використовувати хімічну зброю проти людей.
 
Кремль щойно оголосив про свій намір надіслати до Сполучених Штатів парламентську делегацію на переговори з Конгресом США. Зокрема, президент Росії Володимир Путін зауважив, що проведення прямого діалогу з американськими законодавцями у справі сирійського конфлікту значно поглибить американсько-російські відносини. Голова Ради Федерації – верхньої палати російського парламенту – Валентина Матвієнко заявила, що делегація має намір зустрінутись з представниками як Сенату, так і Палати Представників США ще до 9 вересня  - до завершення канікул американських конгресменів. 
 
Загалом Росія продовжує категорично виступати  проти удару по Сирії. За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, навіть якщо США мають докази використання у Сирії хімічної зброї - ніхто не знає хто саме її застосував. Росія підтримує версію Асада, що зарин застосували проти мирного населення самі ж повстанці, щоб спровокувати міжнародну реакцію і скинути Асада.
 
Ліга Арабських держав, членом якої також є й Сирія, назвала сирійський режим відповідальним за використання хімічної зброї і закликала ООН вжити жорстких заходів. Водночас арабські країни вважають військове втручання США у Сирію неприйнятним.

 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2168. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект