НОВИНИ

03.09.2013 | Сирія: Москву не переконали докази Вашингтона
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"



Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров знову підтвердив позицію Москви, що надані США докази про використання в Сирії хімічної зброї проти цивільних саме урядовими військами викликають «дуже багато сумнівів».
 
Як сказав він, виступаючи перед студентами Московського державного інституту міжнародних відносин, у міркуваннях американців, так само як і британців і французів, є «багато невідповідностей, нісенітниць» і «немає фактів, а є просто розмова про те, що «ми знаємо напевне».

Міністр також повторив висловлену днями позицію президента Росії Володимира Путіна: США, за його словами, відмовляються подати конкретніші свідчення, заявляючи, що вони таємні, а отже, таких фактів для міжнародної спільноти й не існує.
 
«Маємо те, що ми називаємо «подвійними стандартами», а також особистісний момент – ідеться про те, що особиста неприязнь до якогось одного авторитарного лідера призводить до того, що його «треба скидати з усіх сил», – заявив Лавров.
 
Китай, іще одна країна-постійний член Ради безпеки ООН, який разом із Росією блокує ініціативи щодо Сирії, був обережніший. У Міністерстві закордонних справ у Пекіні теж підтвердили, що отримали надані США докази. Але там не стали самі коментувати їх і застерегли від «поспіху й поквапних суджень» про ці докази, доки своїх висновків не подадуть інспектори ООН із хімічної зброї, які зібрали зразки на місцях імовірних хімічних ударів у Сирії.
 
У НАТО сприйняли як доказ «конкретну інформацію» зі США
 
Тим часом генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен зовсім по-іншому оцінив ті самі розсекречені нещодавно розвідувальні дані США.
 
Виступаючи на прес-конференції у Брюсселі, він заявив: «Мені подали конкретну інформацію, і, не вдаючись у подробиці, скажу, що я особисто переконаний не тільки в тому, що хімічний напад відбувся… – я також переконаний, що відповідальний за це сирійський режим». За його словами, якщо світ буде бездіяльним і не відреагує, «це стане дуже небезпечним сигналом диктаторам у всьому світі».
 
Як сказав Расмуссен, імовірна воєнна акція проти об’єктів влади Сирії «буде коротка, прицільна і пристосована до необхідності». Але, повторив він позицію НАТО, в цій воєнній акції Північноатлантичний союз участі не братиме: кожна з 28 країн-членів сама вирішить свою власну участь у ній.
 
Заклики до втручання в Сирії лунають і на Близькому Сході
 
Заклики до втручання лунають і на Близькому Сході, серед сусідів Сирії. Ліга арабських держав у неділю склала «повну відповідальність» за хімічний напад у Сирії 21 серпня на владу цієї країни і закликала притягти до відповідальності всіх причетних у міжнародних трибуналах і покарати їх нарівні з іншими воєнними злочинцями.
 
В ООН генеральний секретар Пан Ґі Мун закликав якнайшвидше здійснити дослідження зразків, що їх зібрали інспектори ООН у Сирії, і утримуватися від воєнних дій проти Сирії, доки не буде висновків. Коли ці висновки можуть бути, наразі не повідомляють. Крім того, завдання інспекторів – тільки встановити, чи був факт використання хімічної зброї, для багатьох у світі вже й так очевидний. Вони не мають повноважень визначати винних.
 
Державний секретар США Джон Керрі заявляв у неділю, що дослідження інших зразків із місць можливих хімічних ударів у Сирії, які мають самі Сполучені Штати, свідчать про використання там отруйного газу зарину. Він висловив упевненість, що Конгрес схвалить воєнний удар у Сирії, про необхідність якого заявляв у суботу президент США Барак Обама. Конгрес має розглянути це відразу після повернення з літніх канікул через тиждень, 9 вересня.
 
Наприкінці минулого тижня Білий дім оприлюднив розсекречену розвідувальну інформацію, яка, за словами Вашингтона, має доводити, що хімічний напад неподалік Дамаска 21 серпня, внаслідок чого загинули понад 1 тисячу 400 людей, вчинила влада Сирії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект