НОВИНИ

27.08.2013 | Асоціація з ЄС позбавить Україну статусу стратегічного партнера - Глазьєв
Джерело - УКРІНФОРМ



У разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україна втратить свій суверенітет і перестане бути стратегічним партнером для Росії.

Таке переконання в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" у вівторок висловив радник Президента Російської Федерації Сергій Глазьєв.

"Підписуючи угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна позбавляє себе суверенного права з усіх питань торгової політики, які ми віддали в Митний Союз. Україна перестає бути для нас стратегічним партнером, тому що вона зникає як міжнародний партнер, як суб'єкт міжнародного права, оскільки усі свої дії в торговій сфері вона повинна буде погоджувати з Європейським Союзом", - заявив російський чиновник.

При цьому він підкреслив, що Росія хотіла б зберегти преференційний режим з Україною, який вигідний як російським, так і українським підприємствам. За словами Сергія Глазьєва, обидві сторони залучені в тисячі коопераційних проектів в атомній і авіаційній промисловості, в ракетно-космічному комплексі, суднобудуванні і інших сферах промисловості. Об'єм таких проектів обчислюється десятками мільярдів доларів, і російська сторона не хотіла б "усе це перекреслювати".

"Ми не розуміємо, навіщо Україна добровільно віддає свій суверенітет Брюсселю, відмовляючись від співпраці з нами на преференційних умовах, відмовляючись, по суті, від участі в Митному Союзі. Це катастрофа для України, це великий удар для нас. Ми усіма силами хотіли б цього уникнути. Але ми читаємо текст Угоди (Угода про асоціацію з ЄС - ред.), і бачимо, що там написано", - заявив Сергій Глазьєв.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 589. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект