НОВИНИ

27.08.2013 | США оприлюднять додаткову інформацію щодо застосування хімзброї у Сирії
Джерело - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати найближчими днями оприлюднять додаткову інформацію щодо застосування хімічної зброї у Сирії 21 серпня.

США оприлюднять додаткову інформацію щодо застосування хімзброї у Сирії

 

Про це заявив у понеділок держсекретар США Джон Керрі.

«У нас є додаткова інформація про цю атаку. Наразі вона збирається і розглядається разом із нашими партнерами, і ми надамо цю інформацію найближчими днями», - зазначив Керрі.

Водночас, за його словами, повідомлення про кількість жертв і симптоми у поранених і померлих, доповіді від гуманітарних організацій на місці, таких як «Лікарі без кордонів» та Сирійська комісія з прав людини, переконливо свідчать про те, що хімічна зброя була застосована. При цьому глава американської дипломатії вказав на сирійську владу, оскільки саме вона забезпечує зберігання хімічної зброї, мала змогу її доставити за допомогою ракет, а також намагалася позбутися опозиції у містах, де була здійснена хімічна атака.

Держсекретар США підкреслив, що влада Сирії впродовж 5 днів не надавала спеціалістам ООН доступу до місця, де була застосована хімічна зброя. Замість цього докази систематично знищувалися, зауважив він. «Це не поведінка уряду, який не має чого приховувати. Це не дії режиму, який прагне довести всьому світу, що він не використовував хімічну зброю», - наголосив Керрі. За його словами, рішення сирійської влади надати доступ міжнародним експертам до місця атаки ухвалено «занадто пізно», а напад на фахівців ООН лише більше підриває довіру до дій режиму.

Як уточнили на брифінгах після заяви Керрі офіційні представники Держдепартаменту та Білого дому, додаткова інформація, яку має намір оприлюднити Вашингтон, базується, передусім, на даних розвідки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект