НОВИНИ

12.07.2013 | Сейм і ВР України планували ухвалити спільну заяву щодо Волині – польський депутат
Джерело - УКРІНФОРМ



Якщо ми йдемо до примирення, то треба згадати і про українські жертви. Тому я вірив, що парламентам України і Польщі вдасться ухвалити спільну декларацію. Робота на цим тривала, але нам забракло тиждень-два”, - підкреслив Сич.

Він зазначив, що проектом спільної декларації опікувалася міжпарламентська асамблея Польщі й України на чолі з віце-спікером Сейму Цезарієм Грабарчиком і заступником Голови Верховної Ради Русланом Кошулинським. У ній, зокрема, мало прозвучати визначення “антипольські етнічні чистки”, підкреслив польський депутат.

Сич висловив жаль з приводу того, що з кожною черговою річницею “емоції наростають”. “Це дивує, адже два тижні тому церкви (УГКЦ і РКЦ. – Ред.) підписали дуже важливу декларацію, в якій назвали зло і вказали шлях до взаємного вибачення”, - наголосив він. Депутат констатував, що сьогодні, на жаль, не всі готові вибирати дорогу, яку вказують церкви.

Водночас шлях до примирення Сич вбачає саме у пробаченні одне одному за християнською традицією. "Звернення церков є рецептом подолання розбіжностей у поглядах, адже треба молитися, проводити перепоховання жертв, віддавати шану загиблим, а не обмінюватися різкими висловлювання”, - переконаний він.

Нагадаємо, у п’ятницю Сейм Польщі ухвалив резолюцію у зв'язку з 70-ю річницею Волинської трагедії, у якій звинуватив українців в "етнічній чистці з ознаками геноциду". Представники правоконсервативних та Селянської партії пропонували у тексті резолюції більш жорстке визначення - "геноцид".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3104. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект