НОВИНИ

20.07.2004 | Хосеп Боррелл отримав 388 голосів та став Президентом Європарламенту
Джерело - Євроатлантична Україна

Представника Іспанії Хосепа Боррелла Фонтеллеса обрали Президентом Європейського Парламенту в першому турі голосування. Хосеп Боррелл отримав 388 голосів, що на 24 більше ніж було необхідно для обрання.


Два інших кандидати, польський ліберал Броніслав Геремек та французький комуніст Франціз Вюртц отримали відповідно 208 та 51 голоси.


Обрання 57-річного іспанця не стало несподіванкою, враховуючи попередню домовленість між двома найбільшими групами в Європарламенті. Але, така домовленість була піддана жорсткій критиці з боку лідера групи лібералів та демократів Грехема Ватсона, який охарактеризував її як “неприродній альянс ”. “Зелені” також несхвально віднеслися до такої домовленості.


Сам новий Президент Європарламенту заперечує зв’язок між своїм обранням та майбутньою підтримкою кандидатури Дурао Барросо на пост Президента Європейської Комісії з боку соціалістів. Голосування по кандидатурі Барросо, як відомо, відбудеться у четвер.


Хосеп Боррелл, який спілукється на чотирьох мовах, включаючи каталонську, колишній міністр та член Європейського Конвенту, тепло подякував колишньому Президенту Європарламенту за його блискучу роботу на цьому посту.
 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект