НОВИНИ

11.07.2013 | Глава німецького МВС їде в Штати за поясненнями по шпигунському скандалу
Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр внутрішніх справ Німеччини Ганс-Петер Фрідріх здійснить у четвер робочий візит до США з метою отримання пояснень від Вашингтона стосовно можливого електронного стеження та прослуховування з боку американських спецслужб у Європі.

Про це повідомив речник німецького МВС, передає власний кореспондент Укрінформу в ФРН.

"Федеральний міністр відвідає Вашингтон, де проведе низку офіційних зустрічей з метою з'ясування обставин навколо повідомлень у ЗМІ стосовно програм електронного стеження Агентства національної безпеки США (NSA)", - заявив він.

У Вашингтоні Фрідріх зустрінеться з американським міністром юстиції Еріком Холдером, радником президента Барака Обами з питань безпеки Лізою Монако та керівництвом NSA. Міністра супроводжуватиме делегація представників німецького міністерства юстиції, а також розвідслужби та відомства із захисту конституції ФРН.

"Друзі мають говорити відкритим текстом", - заявив Фрідріх в інтерв'ю Spiegel online напередодні візиту в США. За його словами, Берлін вважає неприйнятним "тотальне стеження" за комунікаційними системами. Водночас міністр частково став на захист Вашингтона. Він нагадав, що якби Німеччина свого часу не отримала інформацію від американських спецслужб, то їй би не вдалося уникнути терактів.

Подібну точку зору в інтерв'ю газеті Die Zeit напередодні висловила і канцлер ФРН Ангела Меркель. "Робота розвідслужб у демократичних країнах завжди була необхідною для безпеки громадян і буде такою і надалі. Без розвідслужб країна дуже вразлива", - сказала вона. Водночас глава німецького уряду заявила, що сама дізналася про масштаби стеження, яку ведуть американські спецслужби, з повідомлень у ЗМІ, і наголосила на необхідності прояснити, наскільки інформація про такі програми, як Prism, відповідає дійсності.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект