НОВИНИ

10.07.2013 | Fitch: конфлікт Газпрому та Нафтогазу несе ризики для ЄС
Джерело - УНІАН



Як повідомили УНІАН в агентстві, такий крок є ще одним негативним чинником для «Нафтогазу», який залежить від доходів від транзиту російського газу до Європи.

«Авансові платежі «Газпрому» мають велике значення для «Нафтогазу», який, як і раніше, залежить від доходів від транзиту газу і підтримки з боку уряду України, для покриття збитків від продажів газу на внутрішньому ринку, зважаючи на низькі тарифи, що встановлюються державою. З початку 2012 р. «Газпром» провів авансові платежі «Нафтогазу» за транзит на суму 3,5 млрд дол., які українська компанія використовувала для фінансування закупівель російського газу, зокрема для поповнення сховищ. Проте недавно «Газпром» заявив, що останній платіж на 1 млрд дол. покриватиме період до початку 2015 р.», - зазначається у повідомленні.


Наголошується, що ці платежі допомагали «Нафтогазу» підтримувати обсяг запасів на рівні 7,5 млрд куб. м. Проте «Газпром» заявляв, що «Нафтогазу» необхідно закачати в газосховища ще 12 млрд куб. м для забезпечення достатнього обсягу газу Україні на зиму, щоб компанії не потрібно було використовувати газ, що направляється через газопровід до Європи. За поточних цін для України на рівні близько 400 дол. за 1 тис. куб. м газу, це коштувало б близько 4,8 млрд дол., які «Нафтогаз» не може покрити самостійно. Слабка фінансова позиція і залежність «Нафтогазу» від держави вже відображені у рейтингу компанії «CCC».

«Необхідний обсяг - це лише близько 2% від річного обсягу споживання газу в Європі. Тому поточні розбіжності навряд чи істотно вплинуть на регіон у цілому. Водночас, це може привести до деяких перебоїв у країнах, що покладаються на поставки російського газу через Україну, включаючи Болгарію, Грецію і Туреччину», - вважають в Fitch.

Агентство розглядає більш жорстку позицію «Газпрому» стосовно «Нафтогазу» як ознаку того, що переговори між Росією і Україною щодо цін на газ і майбутнього української газотранспортної системи йдуть непросто. «Газпром» публічно критикував придбання Україною російського газу у європейських країн. Купуючи російський газ у таких країн, як Угорщина або Словаччина, «Нафтогаз» може досягти істотної економії, зважаючи на ціну, яку він платить «Газпрому». Україна скорочує закупівлі російського газу: у 1 кв. 2013 р. вона купила лише 7 млрд куб. м газу у «Газпрому» (зниження на 17% до попереднього року). Водночас обсяг транзиту газу з Росії до Європи через Україну також знизився на 17% - до 20,3 млрд куб. м. «Газпром» веде будівництво газопроводу «Південний потік» пропускною спроможністю 63 млрд куб. м до Східної і Центральної Європи, головним чином, щоб обійти Україну.

Fitch вважає, що, хоча «Газпром» зацікавлений у переговорах з Україною про участь в її газотранспортній системі, спочатку необхідне ухвалення рішення на високому політичному рівні. Зараз видається, що жодна із сторін не готова йти на поступки.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект