НОВИНИ

10.07.2013 | ЄСПЛ зобов’язав Великобританію переглянути закон про довічно засуджених
Джерело - Korespondent

Європейський суд з прав людини задовольнив скаргу трьох довічно засуджених британців, визнавши відсутність у них можливості просити про дострокове звільнення, порушенням їхніх основоположних прав.

Суд погодився з вимогами заявників, які визнали, що подібні вироки порушують заборону на покарання, які принижують гідність, яка міститься у Європейській конвенції про захист прав людини. Водночас ЄСПЛ відмовився стягнути з британської влади компенсацію збитку.

Рішення суду не дає заявникам прямої можливості вийти на свободу. Однак тепер владі Великобританії доведеться розглянути їхні прохання про дострокове звільнення чи пом’якшення вироку. Крім того, їм доведеться переглянути закон, що дозволяє призначати засудженим довічне ув’язнення без права звільнитися достроково.

Скаргу подали Дуглас Вінтер, Джеремі Бамбер і Пітер Мур, які відбувають довічні терміни за тяжкі злочини. В кінці 2012 року Мала палата Страсбурзького суду відхилила її, визнавши норми британського законодавства такими, що відповідають міжнародному законодавству і не порушують права людини. Однак заявники подали на це рішення апеляцію, і Велика палата суду погодилася її розглянути.

Вінтер відбуває вже другий довічний термін. Вперше він був засуджений за вбивство своєї колеги у 1996 році, але незабаром його достроково звільнили. У 2008 році Вінтер убив дружину, після чого його засудили до довічного позбавлення волі без права дострокового звільнення. Бамбер був довічно засуджений за вбивство п’яти членів своєї сім’ї у 1985 році, а Мур - за вбивство чотирьох геїв у 1995 році.

Після остаточного скасування смертної кари в Англії та Уельсі вищою мірою покарання є довічне ув’язнення. При цьому, відповідно до закону, суддя при винесенні відповідного вироку зобов’язаний також визначити мінімальний термін, який повинен відбути засуджений. Після закінчення цього терміну ув’язнені можуть клопотати про дострокове звільнення. Однак закон дозволяє суддям у виняткових випадках позбавляти злочинців цього права і гарантовано відправляти їх до в’язниці на все життя.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/world/1579379-espl-zobov-yazav-velikobritaniyu-pereglyanuti-zakon-pro-dovichno-zasudzhenih


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект