НОВИНИ

26.06.2013 | Норвегія випередила Росію за постачанням газу до ЄС
Джерело - Українська енергетика



Норвегія обігнала Росію в якості основного постачальника природного газу до ЄС в 2012 році, заявив провідний економіст British Petroleum Group.


Крістоф Рюль (Christof Rühl), який також є віце-президентом компанії BP, сказав, що тоді як ціни на російський газ залишилися прив’язаними до нафтових, Норвегія відмовилася від цієї системи. Відтак, імпорт з Норвегії зріс на 12%, в той час як імпорт від "Газпрому" знизився на 10%.

 

2012 рік став першим роком, коли Норвегія продала ЄС більше газу, ніж Росія, відзначив він.


Рюль також сказав, що зростання використання вугілля мало негативний вплив на вуглецеві викиди Європи, проте проблема залишається більш серйозною у Китаї, який став споживати половину світового ресурсу. Він додав, що значне збільшення вуглецевих викидів також відбувається в Японії.


Фахівець заявив, що за останні 10 років прослідковується дві тенденції – швидке зростання видобутку сланцевого газу в Сполучених Штатах та швидке зростання торгівлі скрапленим природним газом. Протягом минулого року, видобуток сланцевого газу продовжувався на повільнішому рівні, а торгівля скрапленим газом несподівано знизилася.


Наслідки, за слвоами Рюля, є "дуже цікавим змаганням між вугіллям та газом". У 2012 році світове споживання газу збільшувалося на 2,2% швидше, ніж попереднього року, що, однак, менше середніх показників у довгостроковій перспективі. Зростання переважно припало на США, адже споживання газу в найбільшій економіці світу зросло більше, ніж в будь-якому іншому регіоні.


Водночас, ЄС та країни колишнього СРСР зафіксували найбільше падіння у споживанні газу, сказав Рюль.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект