НОВИНИ

25.06.2013 | Невдачі бразильського середнього класу – одна з причин бунтів в країні – експерт
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"



Вже другий тиждень тривають масові антиурядові протести у Бразилії. Вони викликані засиллям корупції на тлі величезних витрат на проведення в країні чемпіонату світу з футболу наступного року та колапсом громадського транспорту разом із комунальними службами. Все це затьмарило нинішнє футбольне свято Бразилії – Кубок конфедерації, який проводить господар Кубка світу. Дрібна причина – підвищення цін на проїзд у громадському транспорті – призвела до вибуху народного невдоволення. Про це керівникові бюро Радіо Свобода у Вашингтоні Гезер Магер розповів директор бразильського Інституту Центру Вільсона Паоло Сотеро.
 
– Насамперед поліцейське свавілля проти мирних протестів у Сан-Пауло, якраз це й наелектризувало людей і вивело їх на вулиці на найбільшу демонстрацію  за людські права… Проблема плати за проїзд у автобусах – важлива, але, я думаю, тут проявилися й інші образи й невдачі в середовищі переважно середнього класу. Приблизно 40 мільйонів людей – колись бідні, що вийшли в потужніший середній клас, відчули безпосередньо на собі у останні 2-2,5 роки спад в економці, інфляцію. І, думаю, були цим дуже розчаровані. Люди обурені все більшою корупцією у політичних верхах, що призвело до розколу між політичним класом і суспільством. Я думаю, що якраз обурення щодо цих речей і вивело людей на вулиці в Бразилії.
 
А як посилили гнів бразильців величезні державні витрати на нинішній Кубок конфедерації з футболу і Кубок світу 2014 року, Олімпійські ігри 2016 року?
 
– Справа щодо Кубка світу дуже цікава. Ми – країна футболу, ми його дуже любимо, ми пишаємося, що ми цього домоглися, але я думаю, що наростаюче розуміння серед людей надмірних витрат на занадто комфортабельні стадіони, які не супроводжувалися громадськими затратами для удосконалення засобів пересування (хоча це обіцяли), переповнили чашу терпіння.
 
Президент Ділма Русефф – колишній лівий партизан, котру катували під час військової диктатури у Бразилії. Чи дивує Вас, що саме її уряд викликав так багато гніву на вулицях?
 
– Тут має місце зневага політичних лідерів до запитів народу. Факт, що це сталося якраз завдяки ролі управління саме лівих. Бо люди, як я думаю, почували себе представленими  у владі, особливо, у час уряду президента Луїс Інасіу Лула да Сілва (2003-2011), котрий був першою «людиною народу» після часів політичної несправедливості, який прийшов до влади і правив розумно. Але за останні 2-2,5 роки з’явилося занепокоєння щодо справ в економіці, люди почали боятися, що не отримають обіцяну квітучу державу з вільним акціонуванням.
 
–У світі Бразилію сприймають в останні роки як стабільну країну, що активно розвивається. Що ж очікувати тепер внаслідок демонстрацій? Чи є цей гнів проти власних політиків таким, який ми спостерігаємо у США або Туреччині?
 
– Я дивлюся на це з позитивної точки зору і думаю, що країна зробить висновок з цього та відповість на ті проблеми, котрі вивели людей на вулицю…Якраз вимоги середнього класу Бразилії – це показали опитування – є одним з головних, що зачіпають їхній рівень життя, рівень життя їхній дітей. Вони хочуть більшого від того, що вони внесли у цей період зростання авторитету Бразилії у світі…У цьому плані – це позитивний рух…Я думаю, що протести ці вражаючі за масштабами, чого не очікувалося. Адже країною управляли прогресивні сили у ці минулі 20 років…Люди були приголомшені, бо очікували , що люди при владі будуть вести себе «правильно»…І я думаю, що є реальна можливість для країни, щоб зрозуміти це правильно, зайнятися цими проблемами – хоча вони й нелегкі – бо альтернатива занадто жахлива, щоб не рахуватися з нею.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7775. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект