НОВИНИ

21.06.2013 | Американську "сланцеву революцію" навряд чи вдасться відтворити деінде - МЕА
За матеріалами - Української енергетики



Голова Міжнародного енергетичного агентства Марія ван дер Хувен застерегла, що "революцію сланцевого газу" в Північній Америці навряд чи вдасться відтворити ще десь у світі, а її вплив буде більш відчутний через збільшення постачань скрапленого газу на світовий ринок.


Виступаючи в російському Санкт-Петербурзі, вона заявила про існування основних перешкод, які завадять розробці сланцевого газу в Європі та Китаї.


Тому прогнозований початок експорту скрапленого газу із США та Канади матиме найбільший вплив на світові газові ринки.


 "Північноамериканська революція впливатиме на газові ринки переважно через зростання експорту на ринку скрапленого газу, аніж шляхом поширення самої революції", сказала ван дер Хувен.


 "Ринок скрапленого газу тісний – додаткові постачання (з Північної Америки) вітатимуть. Це посилить енергетичну безпеку", додала вона. "США просуваються вперед – це не займе роки. Вони стануть експортером скрапленого газу".


Ван дер Хувен також розказала про перешкоди для реалізації потенціалу сланцевого газу в Європі та Китаї. "Існують перешкоди: складна геологія, щільність населення, питання води та нормативні бар'єри", наголосила вона.


За її словами, Китай подолає ці виклики, проте до 2020 року зростання видобутку газу в Китаї відбуватиметься за рахунок інших джерел, таких як метан вугільних пластів та газ ущільнених порід, "але не сланцевий газ".


В Європі серед найбільших перешкод - щільність населення, регуляторні правила та відмінна геологія.


Польща, наприклад, стане видобувачем сланцевого газу, проте обсяг, який вона зможе видобути, буде дуже малий в порівнянні з видобутком на родовищі Eagle Ford в США, сказала голова МЕА.


 "Проте, що б не трапилося зі сланцевим газом, чи то в Росії, Китаї чи США, це матиме вплив на світову промисловість", додала вона.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3975. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект