НОВИНИ

20.06.2013 | Командувач сил НАТО зустрівся зі своїм російським колегою в Аденській затоці
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО



Комодор Геннінг Амундсен, нинішній командувач операції НАТО з протидії піратам «Оушен шилд», прийняв на борту свого флагманського корабля «Фрітьйоф Нансен» капітана першого рангу Івана Ковальова, командувача оперативно-тактичної групи Балтійського флоту Російської Федерації.


Ця зустріч надала обом командувачам можливість обговорити військово-морські операції, особливо спільні процедури в сфері співробітництва, пов’язного з протидією загрозі піратства. Обговорювалися такі теми, як операції із застосуванням гелікоптерів, процедури комунікації і медична допомога.


Комодор Геннінг Амундсен і капітан першого рангу Іван Ковальов спостерігають за діями оглядової партії з флагманського корабля.
 
«Фрітьйоф Нансен» і російський фрегат «Нєустрашимий» патрулюють міжнародний рекомендований транзитний коридор (IRTC) в Аденській затоці. Торговельні судна використовують цей коридор для того, щоб скористатися морським захистом, запропонованим флотами НАТО, ЄС та іншими флотами, серед яких і Російські ВМС.

Згідно із останнім звітом, оприлюдненим Світовим банком 11 квітня, кількість піратських нападів із 2012 року зменшується частково завдяки мобілізації міжнародних військово-морських сил і застосуванню судноплавними компаніями рекомендованих заходів із запобігання піратським нападам. Однак, попри скорочення піратських нападів, за даними Світового банку пірати коштують світовій економіці майже 18 мільярдів доларів США на рік внаслідок зростання вартості торгівлі.

На борту «Фрітьйофа Нансена» капітан першого рангу Ковальов здійснив огляд корабля і був ознайомлений із можливостями флагманського корабля протидіяти піратам. Під час огляду гості спостерігали за діями оглядової партії з флагманського корабля і відвідали лазарет.

Під час візиту російської делегації до флагманського корабля декілька офіцерів з «Фрітьйофа Нансена» відвідали російський фрегат «Нєустрашимий» для обміну досвідом і обговорення поточної ситуації в Аденській затоці і Сомалійському басейні.

Після зустрічі комодор Амундсен сказав: «Російська тактична група відіграє важливу роль у захисті цього життєво важливого судноплавного коридору і забезпечує істотний внесок у міжнародну боротьбу проти піратів. Перебравши на себе минулого тижня командування операцією НАТО «Оушен шилд», я вважаю за необхідне зберігати хороші відносини, які склалися між НАТО і Росією і шукати нові шляхи оптимізації координації і співпраці військових сил в цьому регіоні».

Довідкова інформація:

НАТО бере участь у міжнародній діяльності з боротьби проти піратства поблизу Африканського Рогу з грудня 2008 року. Ця місія розширилася з ескортування суден в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН в рамках операції «Елайд провайдер» і захисту торговельного судноплавства в Аденській затоці в рамках операції «Елайд протектор». На додаток до цієї діяльності, в рамках найостаннішої місії, операції «Оушен шилд», НАТО співпрацює з іншими міжнародними організаціями, допомагаючи розвинути в країнах регіону спроможності самостійно боротися проти піратства.

Мандат НАТО на проведення операції з протидії піратам «Оушен шилд» діє до кінця 2014 року.

Сили НАТО, що беруть участь в операції «Оушен шилд»:
«Фрітьйоф Нансен» – флагманський корабель (Норвегія)
«Ніколас» (США)
«Ван Спейк» (Нідерланди»





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект