НОВИНИ

19.06.2013 | Лідери G8 не вирішуватимуть політичну долю Асада
За матеріалами - УКРІНФОРМ



Лідери "Великої вісімки" (G8) вирішили не включати до спільної заяви щодо розв'язання сирійської кризи питання ролі нинішнього президента країни Башара Асада у майбутньому політичному устрої, який сподіваються встановити після мирних переговорів у Женеві.

Лідери G8 не вирішуватимуть політичну долю Асада

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, повідомляє AP.

"Це було б неправильно та шкідливо та порушило б політичний баланс", - вважає Рябков.

На його думку, у спільному документі не варто вказувати на конкретні результати майбутніх переговорів у Женеві. "Ми не можемо диктувати учасникам процесу, яким чином він скінчиться, в іншому випадку немає сенсу навіть починати його", - додав заступник міністра закордонних справ РФ.

За його словами, переговори у Женеві мають бути спрямовані на створення перехідного коаліційного уряду в Сирії, проте не мають визначати, чи може Асад брати у ньому участь.

Разом з тим Рябков піддав сумніву твердження про застосування сирійським урядом хімічної зброї. "Ми не можемо погодитися з упередженими інтерпретаціями і необгрунтованими заявами, що уряд Сирії використовував хімічну зброю", - сказав російський дипломат. Він заявив, що для визначення правдивості цих заяв має бути розпочате нове розслідування, в якому мають взяти участь представники міжнародної організації з контролю за хімічною зброєю та Всесвітньої організації охорони здоров'я. Крім цього, Сирія має приєднатися до міжнародного договору про заборону хімічної зброї та знищити хімзброю у своєму арсеналі.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні президент США заявив, що буде домагатися політичних реформ в Сирії та усунення від влади президента Башара Асада. Попри протистояння такому розвиткові подій з боку Росії, лідери Обама і Путін під час переговорів в рамках саміту G8 домовилися продовжувати роботу з організації проведення мирних переговорів у Женеві та докласти зусиль для припинення насильства у країні.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект