НОВИНИ

18.06.2013 | У Лох-Ерні стартував саміт G8. ЗМІ охрестили Путіна «всезагальним опонентом»
За матеріалами - Korespondent

У північноірландському Лох-Ерні розпочався саміт «великої вісімки», де одними з головних тем стануть ситуація у Сирії і проблеми світової економіки.

На початок саміту в Лох-Ерн прибули усі глави делегацій, які беруть участь у форумі.

Офіційна частина саміту 17 червня розпочнеться з церемонії зустрічі лідерів держав - членів "вісімки". Наступного дня відбудеться робоче засідання глав держав і урядів "групи восьми".

Чекаючи рішень G8 з сирійської проблеми, де Володимир Путін "виступить загальним опонентом", західна преса висловлює побоювання, що Кремлю, в результаті, вдасться усіх переграти.

Оглядач британської The Independent побачив цілу низку "лиховісних ознак для G8" під час недільної прес-конференції Путіна і Девіда Кемерона за підсумками їх переговорів у Лондоні. До речі, чимало видань визнали тон брифінгу "крижаним".

Усім було зрозуміло, що російський президент не в найкращому гуморі, пише журналіст. Путіну "без зусиль вдалося  продемонструвати загрозливе враження. Його мертві очі кидали погляди у зал - Путін зустрічався поглядом з журналістами і вдивлявся трохи довше, ніж варто було б, а потім байдуже переводив погляд на інші об’єкти". Коли Путін заговорив, його міміка і жести висловлювали "незацікавленість і презирство", хоча в перекладі слова здавалися теплими.

Коли ж британський журналіст нагадав слова Кемерона, що "у тих, хто підтримує президента Асада, на руках кров сирійських дітей" (цитата за стенограмою на сайті Кремля), Путін, на думку автора, проявив "недипломатичну лють, яку не зміг би завуалювати жоден перекладач". Після його фрази: "Думаю, що Ви не будете заперечувати того, що навряд чи варто підтримувати людей, які не тільки вбивають своїх ворогів, але розпорюють їхні тіла і з’їдають їхні нутрощі на очах у публіки і під камери", Кемерон явно відчув себе ніяково. А наприкінці прес-конференції Путін, за словами автора, роздратовано чекав, поки британський прем’єр відповість на останнє запитання.

Фактично на стороні Путіна - проти постачання зброї сирійським бунтівникам - виступив мер Лондона Борис Джонсон. Зі сторінок The Daily Telegraph він попередив Кемерона, що озброювати "маніяків" було б катастрофою. Великобританія не повинна використовувати Сирію, як "арену для гри м’язами", єдиним варіантом вирішення ситуації є "спільне припинення вогню", підкреслив він.

Американська преса боїться, що дії США та їхніх союзників, які готуються розширити підтримку повстанців, можуть виявитися "дуже дрібними і запізнілими, щоб досягти заявленої Обамою мети щодо усунення Асада від влади". Якби цей крок (військова підтримка) був зроблений півтора роки тому, він міг би рішуче розгорнути хід громадянської війни з сирійським режимом і запобігти появі екстремістських сил, пов’язаних з "Аль-Каїдою", які нині активні по всій країні, пише The Washington Post .

"Росія переграє Обаму по Сирії" - так назвав свою статтю для The Wall Street Journal Джон Болтон, у минулому постпред США в ООН. Поки Обама "бродить як сомнамбула", Путін енергійно переслідує російські цілі на Близькому Сході, порівнює він.

"Неоімперіалістичні цілі Путіна тепер мають глобальний розмах", - пише Болтон. Поки Америка виходить з тези про те, що ніби то в Сирії, Лівані, Ірані чи на Близькому Сході в цілому інтереси США і Росії збігаються, вплив Москви зростатиме, а американський вплив - зменшуватиметься, вважає він.

Як аргумент для такого висновку він наводить плановані поставки до Сирії російських зенітно-ракетних комплексів С-300. Ця система може змінити стратегічний баланс сил у Сирії, Лівані та Ірані "на шкоду Ізраїлю та Америці", попереджає колишній американський постпред в ООН. На його переконання, наміри Кремля полягають саме у тому, щоб "змінити цей широкий стратегічний баланс". Тому, Москва експлуатує політику Обами "повернися додому, Америка".

 

Джерело - http://ua.korrespondent.net/world/1571593-u-loh-erni-startuvav-samit-g8-zmi-ohrestili-putina-vsezagalnim-oponentom


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект