НОВИНИ

17.06.2013 | Агентство нацбезпеки США намагалося прослуховувати Медведєва
Джерело - УНІАН



Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на The Guardian. Британське видання, у свою чергу, посилається на документи, надані колишнім співробітником ЦРУ та Агентства національної безпеки США Едвардом Сноуденом.

Згідно з переданими британським спецслужбам звітами АНБ, фахівці американо-британської бази радіоперехоплення Menwith Hill у графстві Північний Йоркшир намагалися розшифрувати дзвінки Медведєва та інших російських делегатів до Москви, які здійснювалися через супутникові канали зв'язку. Наскільки успішною була ця операція, газета не повідомляє.

У документах, що опинилися у розпорядженні The Guardian, також містяться свідчення того, що британські спецслужби за розпорядженням уряду Великобританії здійснювали електронне стеження за іноземними політиками під час зустрічей як голів держав, так і міністрів фінансів держав-членів «Великої двадцятки» (G20), що проходили в 2009 році в Лондоні.

За даними газети, Британське агентство електронної безпеки GCHQ контролювало електронну переписку та телефонні дзвінки політиків. Йдеться, зокрема, про представників ПАР і Туреччини. Стеження здійснювалося за допомогою організованих спецслужбами інтернет-кафе, а також смартфонів Blackberry, що належали учасникам самітів. Цілодобове чергування забезпечували протягом конференцій 45 аналітиків, які формували короткі звіти щодо всіх телефонних дзвінків. Отриману інформацію спецслужби передали британському уряду.

У матеріалах підкреслюється, що інформація надходила не заднім числом, а в реальному часі, що дозволяло коригувати хід переговорів. Застосовувані спецслужбами технології прослуховування названо в документах «революційними».

Інформація про стеження під час самітів G20 була опублікована британською газетою напередодні відкриття саміту «Великої вісімки» у Північній Ірландії.

Джерело - http://www.unian.ua/news/577846-agentstvo-natsbezpeki-ssha-namagalosya-prosluhovuvati-medvedeva.html





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект