НОВИНИ

12.06.2013 | Лавров пояснив, чому Росія хоче ввести своїх миротворців на Голани
Джерело - УНІАН



Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Росія хоче ввести миротворців на Голанські висоти

"Наша ініціатива продиктована не цим міркуванням (наростити вплив в регіоні), а прагненням забезпечити безпеку на крихкій ділянці Близького Сходу", - цитує Лаврова РІА Новости.

На тему: Лавров розповів, коли можна буде розслідувати військові злочини в Сирії

Він зазначив, що не чув жодного негативного висловлювання про пропозицію РФ. "Висловлюються сумніви, що є протокол від 1974 року, але цей протокол може бути замінений на новий", - зазначив міністр. За його словами, "все залежить від позиції Ізраїлю і Сирії".

Він повідомив, що пропозиція РФ про направлення миротворців має на меті не допустити розростання конфлікту, щоб Голанські висоти не перетворилися на новий осередок кровопролиття.

"Можу запевнити, у разі згоди Ізраїлю та Сирії та прийняття відповідного рішення генеральним секретарем ООН наші миротворці з честю і гідно виконають завдання щодо стабілізації ситуації в цьому регіоні", - зазначив він.

Минулого тижня Росія запропонувала направити на Голани своїх миротворців після того, як Австрія прийняла рішення вивести свій контингент через загрозу для його безпеки. Однак за протоколом до угоди між Сирією та Ізраїлем від 1974 року, країни - постійні члени РБ ООН, до яких належить і Росія, не можуть направляти своїх миротворців у зону роз'єднання. Для цього буде потрібно нова угода, і тому ООН закликала й інші країни зробити внесок у миротворчі операції на Голанах.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1783. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект