НОВИНИ

05.06.2013 | Пекін і Брюссель розпочали нову «торговельну війну»
Джерело - УКРІНФОРМ



Євросоюз і Китай знову опинилися в ситуації торговельного протистояння, розпочавши взаємні антидемпінгові розслідування: ЄС - проти сонячних батарей, а КНР - проти вина.

Про це повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в Китаї.

«Китай висловлює рішучий протест у зв'язку з несправедливим рішенням про оподаткування китайських сонячних батарей, яке було прийнято всупереч проявленій з боку уряду і виробників КНР добрій волі і їх величезних зусиль», - так прокоментував у середу речник Міністерства комерції Китаю Шень Даньян зроблену напередодні Брюсселем заяву.

Європейський союз введе, починаючи з четверга, тимчасове антидемпінгове мито на імпорт із Китаю сонячних батарей в розмірі 11,8%, яке зросте в середньому до 47,6% протягом двох місяців, якщо сторони не зможуть мирно улагодити суперечку до 6 серпня.

Водночас Шень Даньян повідомив, що його країна розпочинає антидемпінгове і антидотаційне розслідування щодо вина, що імпортується із країн ЄС, і пообіцяв провести його неупереджено. Місцеві винороби, за його словами, подали відповідну заявку ще минулого року, вважаючи що їхні європейські колеги користуються підтримкою урядів, а їх власній індустрії завдаються збитки. Відзначивши, що Китай виступає в принципі проти захисних торговельних заходів, Шень сказав, що в міністерстві звернули увагу на різке зростання імпорту винної продукції останніми роками.

Що ж до прийнятого Єврокомісією щодо фотоелементів рішення, китайські чиновники схильні звинувачувати в ньому особисто єврокомісара з питань торгівлі Карела де Гухта, який ніби не врахував незгоду з ним «18 країн-членів ЄС, сотень європейських компаній-виробників і 15 європейських фотоелектричних асоціацій». Особисто Гухт вважає, що китайські панелі мають коштувати на 88% дорожче. Фахівці Інституту економічних прогнозів у Базелі підрахували, що введення навіть 20-відсоткового мита буде коштувати ще не зміцнілій після кризи європейській економіці 175 тис. робочих місць і 18,4 млрд євро протягом найближчих трьох років. Фотоелектричні елементи досягають 7% усього китайського експорту в ЄС (21 млрд євро на рік), а на ринку самого блоку вони становлять 80% усієї аналогічної продукції.

У Пекіні підкреслюють, що подібні розслідування не принесуть вигоди жодній із сторін. Китайська сторона сподівається, що ніякі торговельні суперечки не зашкодять взаємовигідним економічним китайсько-європейським відносинам.

Нинішня «війна» - далеко не перша між двома найбільшими торговельними партнерами. Раніше вони вже «з'ясовували стосунки» щодо телекомунікаційного обладнання, сталі, крохмалю, взуття, хімікатів і труб.

Джерело - http://www.ukrinform.ua/ukr/news/pekin_i_bryussel_rozpochali_novu_torgovelnu_viynu_1834012





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект