НОВИНИ

30.05.2013 | Єврокомісія: дозволяється заощаджувати повільніше
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"



Франція має вийти на прийнятний рівень боргу в 2015 році, Іспанія – у 2016-му. Скориставшись цією відстрочкою, країни повинні втілити реформи, які сприятимуть економічному зростанню. Це є частиною рекомендацій щодо бюджетної політики та реформ, оголошених Єврокомісією у середу, 29 травня, в Брюсселі, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Нові "дедлайни" для скорочення розміру річної нової заборгованості отримали також Польща, Португалія, Нідерланди та Словенія. Відповідно до європейського Пакту стабільності та зростання, нова заборгованість у країнах-членах ЄС не може перевищувати трьох відсотків від валового внутрішнього продукту. В разі недотримання параметрів бюджетного дефіциту країнам-порушникам загрожують мільярдні штрафні санкції.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, представляючи рекомендації, наголосив, що відстрочка має надаватися у тому разі, якщо країна впроваджуватиме реформи, але не зможе дотриматись єврокритеріїв через погані економічні показники. "Наш сигнал Франції насправді є доволі вимогливим", - відзначив Баррозу.

Домашні завдання для всіх

Кожен член Євросоюзу отримав у середу від Брюсселя власні домашні завдання, у тому числі й Німеччина. Зокрема, ФРН повинна покращити споживчі настрої, аби це посприяло виходу з кризи слабких країн-сусідів. Цей рік відзначається в ФРН слабкою кон’юнктурою, але, на думку експертів, у 2014 році країна знову може стати локомотивом споживання у Єврозоні.

Німецький єврокомісар Ґюнтер Еттинґер описав ситуацію у дуже гострих виразах. "Європа потребує реконструкції. Брюссель досі не розпізнав, наскільки поганим насправді є становище". Однак голова Єврокомісії Баррозу дистанціювався від слів колеги, сказавши, що це його особисті міркування.

Італію викреслено з боржників

 

Тим часом Італія, Угорщина, Латвія, Литва та Румунія достатньо позменшували свої дефіцити, і тому штрафні процедури щодо них можуть бути зупинені, вважає Єврокомісія. На сьогодні 16 країн ЄС продовжують перебувати у "чорному списку" марнотратів, два роки тому таких було 24.

На думку оглядачів, рекомендації Єврокомісії мають бути підтримані урядами ЄС. Адже, за словами Баррозу, пакт стабільності дозволяє таку гнучкість. Із цим згодна, у тому числі, й Німеччина. Міністри фінансів ЄС обговорять рекомендації на своїй наступній зустрічі 21 червня.

Олланд образився

 За прогнозами, Єврозону цього року очікує повторення минулорічної рецесії. У Південній Європі спостерігається рекордне безробіття, особливо серед молоді. Оскільки ж на кон’юнктурні програми грошей немає, уряди цих країн повинні йти шляхом важких реформ.

Перша реакція Парижа на рекомендації Єврокомісії була, однак, негативною. Французький президент Франсуа Олланд виступив проти втручання брюссельського відомства у фінансову політику його країни. "Комісія не повинна диктувати нам, що робити. Вона може лише сказати, що "Франції слід вирівняти свій бюджет".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект