НОВИНИ

27.05.2013 | Країни Латинської Америки домовилися про створення аналога Євросоюзу
Джерело - Дзеркало тижня



Саміт Тихоокеанського альянсу, членами якого є Колумбія, Перу, Мексика і Чилі, завершився проривними домовленостями. Лідери чотирьох країн узгодили взаємне скасування торговельних мит, створення спільних диппредставництв у низці країн і введення єдиної візи для громадян держав, що не входять до альянсу. У найближчому майбутньому кількість країн - учасниць об'єднання може збільшитися. Експерти відзначають, що криза найбільшого інтеграційного проекту - Євросоюзу - латиноамериканців не зупиняє, пише "Коммерсант-Украина".

Тихоокеанський альянс було створено всього рік тому, проте у перспективності проекту експерти не сумніваються. "В інтеграційних процесах в регіоні зазвичай багато словоблуддя, однак цей альянс дійсно обіцяє стати проривним", - заявив завідувач лабораторії Інституту Латинської Америки Російської академії наук Віктор Семенов, пояснивши: "Мексика - це гігант і мотор розвитку всієї Латинської Америки, Чилі за низкою параметрів наближається до розвинених країн, а Перу та Колумбія демонструють високі темпи економічного зростання". На частку цих країн припадає 35% ВВП Латинської Америки (2 трлн доларів) і 50% сукупного експорту.

Головною метою об'єднання декларується просування інтересів Колумбії, Перу, Мексики та Чилі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР). Мексику турбує той факт, що у 2012 році обсяги експорту товарів до Китаю склали 5,7 млрд доларів, а обсяги імпорту - 56,9 млрд доларів. Розвиток Тихоокеанського альянсу, як сподіваються його учасники, дозволить зменшити цей розрив.

Втім, для цього учасникам об'єднання доведеться спочатку зруйнувати внутрішні бар'єри. На саміті у Калі було прийнято рішення скасувати 90% торгових мит. Решта 10% будуть ліквідовані до 2020 року. "Якщо ми не відкриємо ринки, почнеться застій, подібний до того, що ми спостерігаємо в країнах, що відмовилися від вільного ринку", - зазначив президент Колумбії Хуан Мануель Сантос. Окрім того, чотири країни домовилися створити єдині дипломатичні та торгово-економічні представництва в низці держав світу, зокрема у Гані, Сінгапурі, Алжирі, Марокко та Туреччині.

Однією економікою, як показав саміт у Калі, лідери чотирьох країн Латинської Америки не мають наміру обмежуватися. Подальшу інтеграцію вони бачать у створенні єдиних віз для осіб з третіх держав. "У нас є багато туристичних визначних пам'яток, які ми можемо ефективно використовувати", - пояснив необхідність "латиноамериканського Шенгену" Хуан Мануель Сантос. Громадяни Колумбії, Мексики, Перу і Чилі вже подорожують в межах альянсу без віз, навіть не проходячи паспортний контроль при перетині кордонів.

Експерти відзначають: політичних завдань творці альянсу поки перед собою не ставлять, проте все залежить від того, чи вдасться об'єднанню досягти заявлених цілей.

У цілому ж Тихоокеанський альянс в чомусь йде шляхом Євросоюзу, причому випереджаючими темпами - від моменту створення спільного європейського ринку до підписання Шенгенської угоди минуло 28 років. При цьому, як і у випадку ЄС, Тихоокеанський альянс вже набув привабливості для країн регіону. Першим претендентом на вступ є Коста-Ріка. До альянсу можуть приєднатися і деякі нинішні держави-спостерігачі: Еквадор, Сальвадор, Гватемала, Гондурас і Панама. Експерти впевнені: криза найбільшого інтеграційного проекту - Євросоюзу - латиноамериканців навряд чи зупинить.

Джерело - http://dt.ua/WORLD/krayini-latinskoyi-ameriki-domovilisya-pro-stvorennya-analoga-yevrosoyuzu-122564_.html





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5973. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект