НОВИНИ

27.05.2013 | Уряд Сербії затвердив конкретні кроки нормалізації відносин з Косово
За матеріалами - УНІАН



Уряд Сербії на позачерговому засіданні затвердив план виконання Брюссельської угоди про нормалізацію відносин з Косово, повідомляє РІА Новости з посиланням на прес-службу сербського уряду.

Про прийняття цього рішення глава сербського кабінету міністрів Івіца Дачич негайно поінформував главу дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон. Вирішення проблеми з реалізацією цього договору має ключове значення для Сербії, оскільки без цього не буде призначена дата початку переговорів про вступ країни до Євросоюзу.

У квітні сербський уряд вже підтверджував угоду про нормалізацію з Косово, яка поки не набирала чинності. Очікується, що тепер, після затвердження плану конкретних дій, шлях до реалізації домовленостей буде відкритий.

Багато сербських політичних партій та рухів, а також косовські серби і Сербська православна церква виступають проти угоди з Косово, вважаючи, що таким чином сербська влада зраджує національні інтереси заради євроінтеграції.

На тему: ЄК рекомендує почати переговори про членство з Сербією та асоціацію - з Косово

Так звана Брюссельська угода була парафована в Брюсселі 19 квітня прем'єр-міністрами Сербії Івіцею Дачичем і Косово Хашимом Тачі. Документ складається з 15 пунктів, в основному присвячених організації та повноваженням сербських муніципалітетів на півночі Косово.

На засіданні в неділю сербський кабмін також не прийняв відставку директора канцелярії у справах Косово і Метохії в уряді Сербії Олександра Вуліна. Вулін просив про відставку в кінці квітня, оскільки не погоджувався з колегами із уряду за окремими пунктами Брюссельської угоди і виступав проти парафування цього документа.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект