НОВИНИ

29.04.2005 | Ющенко розраховує на інвестиції МВФ і Світового банку
Джерело - Українські новини

Президент України Віктор Ющенко сподівається на те, що Міжнародний валютний фонд зробить інвестиції в певні галузі народного господарства. Крім того, глава держави звернувся до Світового банку з проханням переглянути протягом місяця проекти в Україні, передають Українські новини.

 

Інвестиції МВФ

Президент сподівається, що МВФ складатиме кошти в такі сфери інвестицій, як детінізація економіки, боротьба з корупцією, утвердження правосуддя і підвищення соціальних стандартів, повідомила прес-служба глави держави з посиланням на його зустріч з керівництвом МВФ.

Крім того, серед можливих сфер для інвестицій він назвав розвиток податкової системи і розподілу пільг. "На поліпшення ситуації в цих сферах нам потрібні інвестиції", - сказав він.

Ці теми були названі в контексті політики європейської інтеграції України. "Україна усвідомлює всі виклики європейського шляху і потребує співробітництва і допомоги МВФ у цьому напрямку", - наголошується в повідомленні.

Віктор Ющенко сказав, що в Україні розуміють, що для залучення інвестицій потрібен сприятливий клімат, і пообіцяв знайти оптимальну форму співробітництва з іноземними інвесторами.

Він також запропонував МВФ спільно формулювати план співробітництва з Україною.

Співробітництво зі Світовим банком

Крім того, Віктор Ющенко звернувся до Світового банку з проханням переглянути протягом місяця проекти в Україні, що стали неактуальними після внутрішніх змін у країні, і посилити кредитування аграрного й енергетичного секторів, а також боротьбу з ВІЛ/СНІД.

"Було б правильно зробити ревізію того портфеля кредитів, що існує між Світовим банком і Україною, адже деякі проекти вже є зовсім неактуальними", - сказав Ющенко на зустрічі з керуючим директором Світового банку Шенгманом Жангом.

Банкір погодився, що потрібно переглянути проекти після того, як в Україні змінилася внутрішня ситуація.

В аграрному секторі Ющенко чекає допомоги від СБ для потреб сфери придбання державних актів на право власності на землю.

"На сьогодні 7 млн українців до цього часу не одержали державні акти власності на землю", - сказав глава держави.

Віктор Ющенко також попросив допомоги для соціальних і гуманітарних проектів, зокрема для боротьби з ВІЛ/СНІД і туберкульозом.

Крім того, на зустрічі сторони обговорювали спільні проекти в енергозабезпеченні й енергозбереженні.

Керуючий директор Світового банку заявив, що банк готовий співробітничати і допомагати Україні в конкретних проектах, зокрема у залученні інвестицій. "Ми готові до співробітництва у сфері інвестицій, особливо інвестицій у реальний сектор", - підкреслив він.

При цьому СБ сподівається на підтримку української влади.

Підсумовуючи переговори, Ющенко запропонував Світовому банку впорядкувати співробітництво з Україною, розробивши дорожню карту на 2005 рік.

 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект