НОВИНИ

23.05.2013 | Європейській економіці загрожує "втрачене десятиліття" - глави центробанків
За матеріалами - Korespondent



Європі загрожує "втрачене десятиліття" в економіці за аналогією з Японією 90-х років, таку точку зору озвучили новий глава Банку Англії Марк Карні і глава ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард.

Як стало відомо, в рамках свого останнього офіційного виступу на посаді глави Банку Канади Марк Карні зазначив, що європейська фінансова влада повинні піти на "рішучі заходи в монетарній політиці", інакше Європі загрожує втрачене десятиліття.

Наголосимо, що 1 червня Карні залишає посаду керівника канадського ЦБ Канади, а з 1 липня він розпочне виконання нової роботи на посаді глави Банку Англії.

 "Європа ризикує повторити долю Японії, намагаючись вийти з кризи тільки за рахунок півзаходів. На сьогодні ми бачимо, що економіка залишається в рецесії. Багато проблем також накопичилося і в фінансовій системі ЄС. На мій погляд, європейській економіці загрожує десятиліття стагфляції, у разі якщо не будуть проведені серйозні реформи", - заявив Карні.

Аналогічне застереження щодо похмурого майбутнього Європи прозвучало з боку іншого чиновника з Північної Америки.

Президент ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард, виступаючи у Франкфурті, зазначив, що "ЄЦБ варто розглянути варіант програми кількісного пом'якшення, яка б враховувала відмінності в динаміці ВВП різних членів єврозони".

Буллард заявив, що один з уроків Японії полягає в тому, що, "потрапивши в пастку дефляції, з неї дуже важко вибратися". На думку чиновника ФРС, фінансовій владі необхідно подумати над можливими заходами щодо запобігання повторення японського сценарію в Європі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2470. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект