НОВИНИ

28.04.2005 | Плани співпраці Києва з НАТО
Джерело - Obozrevatel

МЗС України оприлюднило плани співпраці Києва з НАТО на нинішній рік, які передбачають, зокрема, участь в антитерористичних операціях і навчання іракських військових.


Ці та інші подробиці пролунали на засіданні Міжпарламентської Ради Україна НАТО у Києві.

Дехто з українських політиків висловлює сподівання, що вже спочатку наступного року Київ може поставити питання про перехід до Плану дій щодо набуття членства.

Українські ліві кажуть, що до парламентських виборів це питання не буде порушуватися.

Пріорітети

Після самміту НАТО у Вільнюсі і отримання Україною запрошенння приєднатися до інтенсифікованого діалогу, з Києва лунає більше конкретних ініціатив щодо практичного наповнення такого діалогу.

У середу перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко оприлюднив пріоритети співпраці з Альянсом на нинішній рік.

Серед яких - участь України в антитерористичній операції НАТО в Середземному морі “Активні зусилля”, навчання іракських військових, надання повітряного простору для пролету транспортної авіації НАТО до Афганістану.

Щодо операції в Середземному морі, то Київ поки не подає деталі, кажучи, що найбличжим часом модулі такої участі будуть обговорені з чільними представниками НАТО.

Перший заступник міністра оборони України Леонід Поляков в інтерв”ю Бі-Бі-Сі сказав, що параметри участі, а саме - які кораблі ВМС України та скільки братимуть участь, нині в стадії аналізу.

Рівень співпраці

Більший оптимізм у Києва з”явився і після відновлення президентом Ющенком у Військовій доктрині положення про вступ до НАТО, як кінцеву мету України.

Це дало нагоду колишнім опозиціонерам, а нині урядовцям, знову скритикувати минулий режим за декларативність і відхід від європейського напрямку.

Між тим чимало політиків вважає, що рівень співпраці з НАТО є недостатнім і навіть меншим, ніж, наприклад, між Альянсом і Росією.

Але українські оптимісти, зокрема, голова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській Асамблеї НАТО Олег Зарубінський, твердить, що вже наприкінці цього, або ж на початку наступного року Україна може ставити питання про перехід від Плану дій до Плану набуття членства.

Антон Бутейко каже, що дата можливого членства - 2008 рік, яка з”явилася у повідомленнях, є орієнтовною в планах МЗС України.

Помірковані ліві політики вважають, що питання вступу України до НАТО не буде всерйоз розглядатися до парламентських виборів 2006 року.

Трансформація

Водночас співголова Міжпарламентської ради Україна НАТО Франко Анджіоні переконаний, що досвід багатьох країн Європи, які йшли до Альянсу, показує реальність здійснення реформ в разі існування доброї волі.

„Ми будемо підтримувати Україну як тільки зможемо на шляху виконання політичних і економічних реформ, необхідних, аби вона була готова до набуття членства. Події 15 років показують, що можна трансформувати суспільство, якщо є воля людей і уряду. До того ж НАТО готова змінити акценти і зосередити увагу на тісніших взаєминах з Україною”,- сказав Франко Анджіолі.

Представники радикальних українських лівих неодноразово залякували, що приєднання України до НАТО фактично знищить, зокрема, український ВПК.

Водночас МЗС України каже, що підприємства ВПК будуть трансформуватится згідно із стандартами Альянсу, нагадавши, що головною причиною неуспіху поредньої співпраці України і НАТО у сфері ВПК полягало у подвійній політиці колишнього політичного режиму, коли на Заході часом не могли збагнути дійсних намірів України.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект