НОВИНИ

17.05.2013 | Повстання євроскептиків: Камерону не позаздриш
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Спроба британських євроскептиків у Палаті громад ухвалити проект резолюції з осудом європейської політики прем'єр-міністра Девіда Камерона провалилася, але боляче вдарила по авторитету політика. Під час голосування увечері у середу, 15 травня, відповідну ініціативу підтримали тільки 130 депутатів, повідомляє агентство AFP. Як передає Reuters, більше ста з депутатів, які голосували "за", були представниками Консервативної партії, лідером якої є Камерон. Тобто ідеться про третину незгодних з політикою прем'єра у фракції консерваторів, котра налічує 305 депутатів.
 
Проект документу засуджував урядову позицію за недостатню чіткість стосовно обіцяного референдуму щодо подальшого членства Великобританії в ЄС. Камерон раніше давав зрозуміти, що може уявити проведення такого референдуму до 2017 року, якщо 2015 року його буде переобрано. Утім, євроскептикам у лавах консерваторів цього замало. Частина з них хоче законодавчо закріпити питання проведення цього референдуму, а дехто хоче провести голосування ще до 2015 року.
 
Ляпас для лідера
 
Хоча резолюція не мала обов'язкового характеру і не здобула підтримки більшості, адже 227 парламентаріїв проголосували проти, незгоду майже третини фракції консерваторів з політикою Камерона оглядачі називають ляпасом для боританського прем'єр-міністра.


Таке небачене досі "повстання" євроскептиків у лавах консерваторів стало викликом для британського прем'єра, котрий хоче, щоб Лондон залишався в ЄС, але прагне нових переговорів щодо умов членства своєї країни у спільноті. Камерону відкрито заперечують навіть провідні політики з його уряду. Так, наприклад, нещодавно двоє його міністрів заявили, що в разі референдуму вони би проголосували за вихід Великобританії з Європейського Союзу. Аби заспокоїти обурених парламентаріїв ще перед голосуванням британський прем'єр представив законопроект, котрий мав би регулювати процедуру референдуму. Утім, критикам цього видалося замало.
 
У консерваторів немає єдності у поглядах на подальше членство Великобританії в Євросоюзі. Чимало з них хочуть, щоб країна залишалася у спільноті, але водночас вимагають здійснення реформ. Інші виступають за вихід з ЄС, домагаючись проведення референдуму. Певна частина британського суспільства скептично налаштована до Євросоюзу. Прибічники таких поглядів вважають Єврокомісію у Брюсселі чимось на кшталт бюрократичного монстра, котрий дедалі більше втручається у національні справи країн ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4067. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект