НОВИНИ

17.05.2013 | Греція розпродає ласі шматки державної власності
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Лише кілька тижнів тому Стеліос Ставрідіс став головою грецького відомства з приватизації державного майна. І вже невдовзі після призначення під його керівництвом відбувся продаж за 652 мільйона євро однієї третини компанії з лотерей і тоталізаторів OPAP, що належала державі. Новим власником держпакету став чесько-грецько-італійський консорціум інвесторів.
 
Ставрідіс каже, що для нього цей продаж має подвійне значення: "Таким чином продемонстрували, що Греція в розпал кризи та тривалої нестабільності приваблює закордонних інвесторів." Однак, з його погляду, ще важливішим є сигнал, що "грецький уряд рішуче налаштований продовжувати приватизацію."
 
Чи вдалий момент для приватизації?
 
Свого часу наміри щодо приватизації так і залишились намірами. Не в останню чергу тому, що були поставлені нереальні завдання. Афіни запланували отримати до 2015 року за рахунок приватизації 50 мільярдів євро.
 
Тепер вирішено почати з малого. На цей рік заплановано отримати від продажу державних часток 2,6 мільярда, наступного року сподіваються на 1,9 мільярда євро. Мета до 2020 року - реалізувати держмайна на суму 25 мільярдів євро.
 
У Греції багато хто вважає, що нині невдалий час для приватизації. Це пояснюють тим, що сьогодні ціни на 30-40 процентів нижчі, ніж у докризові часи. Проте Стеліос Ставрідіс переконаний: "Невдалого часу не буває, у Греції на даний момент півтора мільйона безробітних. Може, нам дочекатись, коли ці люди помруть, доки прийде вдалий момент?" А яким чином, продовжує він, має з’явитись економічне зростання, завдяки якому піднялися б ціни на майно? "Ні, момент нині цілком вдалий, чекати більше нема чого",- сказав Ставрідіс.
 
Держава асоціюється у Ставрідіса з поняттями "погане адміністрування", "розтрати", "розбазарювання". Зиск від приватизації, крім того, за його словами, полягає і в подальших іноземних інвестиціях, які прийдуть в країну після придбання власності іноземними компаніями. А це означає появу сотень тисяч нових робочих місць, каже чиновник.


В очікуванні інвесторів з Китаю та Росії


Ставрідіс перераховує ласі шматки власності, які будуть продаватися. Порти в містах Афіни та в Пірей, причали для яхт, аеропорти, готелі, земельні ділянки, водонасосні станції, газові компанії DEPA та DESFA, залізниця.
 
Але хто їх купить? "Наша мета – привести в країну великих інвесторів з Китаю, Росії, Євросоюзу, США. Ми в цьому зацікавлені. Греки також можуть відіграти свою роль, у межах спільних підприємств",- заявив Ставрідіс. Однак не слід забувати, що всю грецьку економіку вразила криза. І грецькі компанії потерпають.
 
"У них немає таких можливостей, як п’ять-шість років тому. Тому грецькі інвестори відіграватимуть меншу роль",- вважає Ставрідіс.
 
Ще два роки тому за такі погляди політик міг жорстоко поплатитись, його б звинуватили ледь не в зраді національних інтересів. Нині ж продаж державної власності іноземним інвесторам є складовою офіційної урядової політики. Тож, Стеліос Ставрідіс ще має всі шанси стати новим героєм країни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект