НОВИНИ

15.05.2013 | Новий шпигунський скандал у Москві: Кремль обурений послом США?
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Федеральна служба безпеки Росії оголосила у вівторок про коротке затримання у ніч із понеділка на вівторок у Москві працівника американського посольства в столиці Росії, нібито під час його спроб завербувати офіцера російської розвідки. Це оголошення співпало з початком форуму на Twitter американського посла в Москві Майкла Макфола. Чи є такий збіг випадковим? Чи не намагається Москва таким чином зірвати спроби Макфола відкрито спілкуватися з російською громадськістю?
 
 Представники ФСБ Росії заявили у вівторок, що застали третього секретаря політичного відділу посольства США у Росії Райяна Фогла на місці ймовірного злочину, оскільки він намагався завербувати для робота на ЦРУ США офіцера російської розвідки, що є, на думку ФСБ, свідченням повернення до часів Холодної війни та загрозою перешкодити зусиллям покращення відносин Росії і США.


Цей інцидент стався через кілька днів після візиту держсекретаря США Джона Керрі до Москви у справі співпраці з проблем примирення в Сирії. Минулого тижня у Москві також побував керівник Федерального бюро розслідування США Роберт Мюллер, коли йшлося про намагання покращити стосунки США і Росії через посилення співпраці у боротьбі з тероризмом після вибухів під час Бостонського марафону 15 квітня, до яких були задіяні вихідці з Росії.
 
 Експерти вважають, що стосунки між двома країнами стали більш прохолодними після того, як колишній шпигун КДБ Володимир Путін повернувся, як президент Росії, до Кремля.
 
«У ніч із 13 на 14 травня працівник ЦРУ Райян Крістфер Фоґл був затриманий органами контррозвідки ФСБ при спробі найняти на роботу одного з офіцерів російської розвідки», – заявив у вівторок речник ФСБ. У вівторок же Фогла передали працівникам посольства США в Москві.
 
Неназваний речник ФСБ у відео на веб-сайті установи про цей інцидент сказав: «Спочатку ми не могли навіть повірити, що це можливо, тому, що ви знаєте дуже добре, що недавно ФСБ активно допомагало у розслідуванні вибухів під час Бостонського марафону й у інших справах загроз безпеці США».
 
Міжнародний російський телеканал Russia Today розмістив на своєму веб-сайті відео і фотографії зі сценами затримки Райяна Фогла агентами ФСБ, а також нібито й речові докази його ймовірної розвідувальної акції минулої ночі в Москві – гроші, письмові інструкції для об’єкта вербування, засоби маскування.
 
Посла США Макфола вже викликали до МЗС Росії
 
 Посол США в Москві Майкл Макфол і раніше викликав значне невдоволення у Кремлі через його громадську активність, намагань спілкуватися з широкими колами громадянського суспільства Росії. Оголошення ФСБ про затримання дипломата США співпало з початком (о 2-й годині 51-й хвилині за Москвою) конференції посла США у Twitter, коли його запитали про підтвердження чи спростування цього факту з працівником посольства США. Макфол відповів коротко: «ні». Після цього він залишався у Twitter ще упродовж години. Перед запланованим початком конференції Макфола у Twitter (2:30) виникла 15-хвилинна затримка, що, ймовірно, пов’язано із повідомленням ФСБ про затримання американського дипломата.
  
Чи є простим збігом оголошення ФСБ та початку конференції Майкла Макфола у Twitter? Ймовірно, цей інцидент буде розглядатися як спроба Кремля підірвати довір’я до американського дипломата, якого характеризують як явного супротивника режиму Володимира Путіна. Макфол приїхав до Москви у 2011 році, як відомий експерт з питань Росії і колишній радник президента Барака Обами. Він намагався реалізувати програму «перезавантаження» у стосунках США та Росії. Протягом всього часу перебування у Москві Макфола постійно атакують російські офіційні особи та державні ЗМІ.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект