НОВИНИ

28.04.2005 | Євросоюз і Китай на порозі торговельної війни
Джерело - УНІАН

Європейський Союз і Китай стоять на порогу торговельної війни, пише  іспанська El Pais. Причиною цьому стало вибухоподібне зростання китайського експорту текстильних виробів до країни Євросоюзу - в середньому він зріс на 50%, а в деяких позиціях - на 500%. Таке зростання стало можливим після того, як Євросоюз повністю лібералізував ринок текстильних товарів. Тепер, зазначає газета, європейська текстильна індустрія виявилася в серйозній небезпеці.

13 з 25 країн - учасниць ЄС, в тому числі Франція, Італія і Іспанія, вважають недостатніми запропоновані заходи, які полягають у тому, щоб спробувати переконати Пекін в необхідності стримувати зростання експорту.

Тим часом, в Китаї вважають, що Європа намагається запровадити політику протекціонізму. Тільки у Франції внаслідок китайської текстильної експансії в найближчий рік буде скорочено 7 тис. робочих місць, а, за оцінками іспанських експертів, якщо ситуація не зміниться, в найближчі п'ять років роботу втратять більше за 70 тис. іспанців.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект