НОВИНИ

13.05.2013 | Довгоочікуваний візит Обами до Берліна
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Я - берлінець",- промовляв Джон Кеннеді 26 червня 1963 року до трьохсоттисячної юрби, яка зібралась перед ратушею західноберлінського району Шенеберг, щоб побачити найвпливовішого американця. Білл Клінтон відвідував Берлін найчастіше за інших, а усі інші лідери США повоєнного часу були на Шпрее принаймні один раз. Лише Барак Обама, відколи став президентом Сполучених Штатів, не був у Берліні жодного разу. І от нарешті ця подорож внесена до його робочого графіку.
 
Про візит, точні дати якого довго не називалися, офіційно оголосили у п'ятницю, 10 травня. Американського президента в супроводі його дружини Мішель очікують у німецькій столиці 18-19 червня. Про це заявили в німецькому уряді та Білому домі. Наразі відомо, що Обама зустрінеться з канцлеркою Ангелою Меркель та федеральним президентом Йоахімом Ґауком, передає інформагенція AFP.
 
"Федеральна канцлерка дуже радіє цьому візиту",- заявив віце-речник німецького уряду Георг Штрайтер. Обама приїде, щоб посилити "міцні відносини", кажуть у Вашингтоні. Німеччину у США вважають центральною союзницею та економічною партнеркою. Важливою темою перемовин має стати палка дискусія між двома державами щодо інструментарію економічного зростання. Вашингтон віддавна закидає Берліну надто сильний акцент на регулюванні держбюджетів. Це, мовляв, придушує економічне зростання в Європі. Ще однією важливою темою, вочевидь, буде створення зони вільної торгівлі між США та Євросоюзом.


Напередодні виборів
 
Німецький міністр економіки та віце-канцлер Філіп Реслер пояснив, що візит Обами саме в цей час є "важливим і чудовим сигналом". Також міністр сподівається на "вирішальний поштовх" для укладення угоди про зону вільної торгівлі.
 


"В Німеччині вже давно не обговорювали візит іноземного гостя так докладно", - констатує ажіотаж навколо Обами агенція dpa. Річ також у тому, що в Берліні готуються до осінніх парламентських виборів. Президент США має прибути за три місяці до них. За даними соцопитувань, він є одним з найпопулярніших політиків серед німців. Перед виборами у США в листопаді 2012 року близько 92 відсотків німецьких громадян заявляли, що проголосували б за нього. Тому з'явитися в супроводі політика, який має такі симпатії людей, зацікавлена не тільки Меркель, а й один із її основних суперників - Пеер Штайнбрюк із партії соціал-демократів, сповіщає dpa.
 
Забуті старі образи?
 
Востаннє Обама був у Берліні ще як кандидат у президенти, у 2008 році. Послухати його промову перед Тріумфальною колоною тоді прийшли близько 200 тисяч людей. Спершу майбутній президент Америки хотів виступити перед одним із найважливіших символів міста - Бранденбурзькими воротами, однак Ангела Меркель цього не дозволила. Чимало оглядачів вважали, що з тих пір візит Обами довго відкладався через образу на німецьку канцлерку, хоча обидві сторони імовірну образу багато разів спростовували. Так, президент Обама двічі був у Німеччині - щоправда, не в столиці, а Меркель у червні 2011 року вручили в Білому домі "Медаль свободи" - найвищу цивільну відзнаку у США.
 
Водночас мало хто вірить, що цього разу американський президент виголошуватиме промову перед Бранденбурзькими воротами, адже це сприйнялося б як прозорий натяк на ситуацію 2008 року. Деталі програми його перебування поки що не оприлюднили. Імовірно, до Бранденбурзьких воріт він просто прогуляється. Не виключено, що в супроводі Ангели Меркель.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект