НОВИНИ

27.04.2005 | Карла дель Понте знову критикує Хорватію
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Переговори прем"єр-міністра Хорватії Іво Санадера з представниками Європейського Cоюзу так і не принесли жодних результатів. Брюссель як і раніше ставить членство Загреба в ЄС в залежність від співпраці з Міжнародним трибуналом ООН у Гаазі. У той же час головний обвинувачувач трибуналу Карла дель Понте висловила незадоволення співпрацею з хорватським урядом. 

Як заявила Карла дель Понте «Хорватія поки що не співпрацює з нами беззастережно». Каменем спотикання стало те, що, на переконання представників Гаазького трибуналу, хорватська влада не бажає віддавати до рук правосуддя кількох воєнних злочинців високого рангу. У першу чергу мова йде про генерала Анте Ґотовіну. Йому інкримінують розстріл 150 сербів і вигнання з власних домівок 150 тисяч мешканців Країни під час хорватського наступу 1995 року.

За інформацією трибуналу, екс-генерал все ще перебуває не території Хорватії. Тож прийняття Загреба до Європейського Cоюзу відкладається на невизначений термін. Ситуація може змінитися лише в тому випадку, якщо до наступного звіту Карли дель Понте 13-го червня Загреб таки передасть Ґотовіну Трибуналу. «Ключ до дверей ЄС лежить у руках хорватського уряду – заявив з цього приводу міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект