НОВИНИ

07.05.2013 | Законодавчі зміни в Молдові ризикують підірвати незалежність державних інституцій
Джерело - УКРІНФОРМ

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд висловив стурбованість останніми політичними подіями в Молдові та вважає, що законодавчі зміни в країні ризикують підірвати незалежність державних інституцій Молдови.
 
Таку думку він оприлюднив у поширеній заяві для преси, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу в Молдові.
 
«Я з особливою увагою стежу за розвитком політичних подій у Молдові. Прийняті парламентом країни зміни до Закону про Конституційний суд, зміни виборчого Кодексу, Закону про уряд та інші правові структури ризикують підірвати незалежність державних інститутів і баланс між ними», - зазначається в заяві.
 
Ягланд особливу увагу звертає на рішення парламенту про надання законодавчому органу права позбавляти суддів Конституційного суду мандату, що суперечить Конституції Молдови.
 
«Рада Європи, включаючи Венеціанську комісію, буде і надалі співпрацювати з Республікою Молдова в цілях ефективного подолання нинішньої політичної кризи», - підкреслюється в заяві Генсека Ради Європи.
 
Раніше з аналогічною заявою виступили Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон і Єврокомісар із питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле.
 
Як повідомляло агентство, минулого тижня парламент Молдови ухвалив ряд законодавчих змін, включаючи право парламенту позбавляти суддів КС мандату, повернення до пропорційної системи парламентських виборів, відкликання з посади генерального прокурора Корнеліу Гуріна, а також збільшення порогу для політичних партій на виборах до 7%.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект